PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

GovTech Polska: Ostatni dzwonek dla start-upów

  • Autor: PAP/AT
  • 25 paź 2019 6:30

Ostatni dzwonek na realizację projektow technologicznych dla administracji. Jeszcze tylko przez kilka dni młode, innowacyjne spółki mogą zgłaszać się do programu GovTech Polska.

GovTech Polska: Ostatni dzwonek dla start-upów
Przedstawiciele start-upów i małych firm mogą proponować najnowsze rozwiązania technologiczne m.in. w dziedzinach big data i sztucznej inteligencji (fot. shutterstock)
REKLAMA

To już ostatni dzwonek dla małych i średnich graczy, którzy chcą realizować projekty technologiczne dla administracji - informuje "Puls Biznesu".

"Jeszcze tylko przez kilka dni młode, innowacyjne spółki mogą zgłaszać się do programu GovTech Polska. Powstał on głównie z myślą o MŚP, które dotychczas nie miały możliwości współpracy z administracją i spółkami skarbu państwa" - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu" (PB).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Teraz przedstawiciele start-upów i małych firm mogą proponować najnowsze rozwiązania technologiczne m.in. w dziedzinach big data i sztucznej inteligencji - wskazuje dziennik.

"Opracowaliśmy formułę konkursu, która usprawni dialog między reprezentantami sektora publicznego, a innowatorami, w tym przedsiębiorcami, naukowcami i obywatelami" - przekonuje, cytowana przez gazetę Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska. Wyjaśnia, że program nie tylko pomaga wprowadzić wspomniany sektor na ścieżkę rozwoju, która bazuje na innowacjach i nowoczesnych technologiach, ale też stwarza optymalne warunki do wdrażania najlepszych pomysłów.

Czytaj też: Polski start-up z nagrodą UNLEASH Startup

Przywołuje przykłady: efektem pierwszej edycji konkursu jest m.in. rozwiązanie, które pomogło celnikom ograniczyć przemyt na polskich granicach. "Inny rezultat: moduł, który posłuży do wykrywania nadużyć w rozliczeniach świadczeń zdrowotnych finansowanych z pieniędzy publicznych" - wymienia Orłowska.

W tym roku, jak podaje "PB", swoje wyzwania ogłosiło kilka instytucji, w tym Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów (Krajowa Administracja Skarbowa z Opola i Gdańska), Kancelaria Senatu RP, Urząd Patentowy RP i Urząd Komunikacji Elektronicznej. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do konkursu do 28 lub 30 października. Wszystko zależy od tego, na jakie wyzwania technologiczne się zdecydują - dodaje gazeta.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: GovTech Polska: Ostatni dzwonek dla start-upów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA