×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dzieci skarbnicą pomysłów na start-upy

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lis 2017 19:19

Młodych ludzi należy wspierać we wdrażaniu własnych pomysłów, w programach edukacyjnych powinno się stawiać na kreację - to główne wnioski, jakie wypłynęły z konferencji poświęconej prawom dzieci do wynalazków oraz realizacji start-upów.

Dzieci skarbnicą pomysłów na start-upy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W ocenie dyrektora Teatru Innowacyjnej Edukacji Przemysława Owczarka, w szkołach bardzo często stawia się na wiedzę książkową, encyklopedyczną, z kolei mało jest eksperymentów myślowych.

• Dlatego, jego zdaniem, w programach edukacyjnych powinno się stawiać na to, żeby dzieci uczyły się kreacji.

Konferencja "Flying Bag - plecak z przyszłości: prawo dziecka do wynalazków oraz realizacji startup" została zorganizowana w piątek w warszawskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego z okazji Światowego Dnia Nauki dla Pokoju i Rozwoju.

Wśród uczestników konferencji była Kira Suhoboichenko - urodzona na ukraińskim Krymie, obecnie mieszająca z rodzicami w Warszawie uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 336 ma warszawskim Ursynowie. Kira zwyciężyła w konkursie start-upów dziecięcych w Polsce za wynalazek "Latający Plecaczek". Wymyśliła sposób na to, jak sprawić, aby szkolny plecak stał się lżejszy i bardziej wygodny.

Kira jest także założycielką ruchu "Latający Plecaczek", którego ideą jest, aby dzieci na świecie wysyłały sobie nawzajem plecaki m.in. z artykułami szkolnym i książkami.

Zaproszeni eksperci dyskutowali nad ustawodawstwem w zakresie dziecięcych start-upów, wspieraniu inicjatyw dzieci oraz roli systemu edukacji w tym zakresie.

Dyrektor Leavitt Institute ds. Rozwoju Międzynarodowego w USA, zajmującej się rozpowszechnianiem demokracji, etyki i norm prawnych w krajach rozwijających się, Lorne Grierson powiedział, że wielu młodych ludzi ma dobre pomysły na biznes, ale nie potrafią ich wdrożyć w życie. Dlatego w Stanach Zjednoczonych są organizacje, które szkolą i pomagają młodzieży rozpocząć swoje interesy. Dodatkowo, osoby te mogą liczyć na wsparcie doświadczonych biznesmenów, możliwość podpisywania kontraktów, a w niektórych przypadkach także otrzymywać pożyczki na start.

"Przez wiele lat wspierałem i zachęcałem młodych ludzi. I zawsze byłem pod wielkim wrażeniem ich entuzjazmu i chęci do działania. Jest to bardzo ważne, żeby wspierać młodych ludzi, pracować z nimi i pomagać im osiągać cele i marzenia. Oni są naszą przyszłością i musimy ich wspierać" - powiedział Grierson.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dzieci skarbnicą pomysłów na start-upy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA