PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dofinansowanie dla firm w Polsce Wschodniej. Nabór wniosków, harmonogram i kwoty wsparcia

Blisko 400 mln złotych w dotacjach czeka na małe i średnie przedsiębiorstwa, które w 2020 roku zainwestują w Polsce Wschodniej. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przedstawiło właśnie harmonogram przyszłorocznych naborów.

Dofinansowanie dla firm w Polsce Wschodniej. Nabór wniosków, harmonogram i kwoty wsparcia
Adobe Stock
REKLAMA
  • W puli ogłoszonych w roku 2019 konkursów wciąż jeszcze do wzięcia jest ponad 900 mln zł.
  • Firmy, które przy wsparciu Platform Startowych przygotowały swój pomysł do wprowadzenia na rynek mogą teraz starać się o dofinansowanie dalszego rozwoju i pierwszą sprzedaż – maksymalnie nawet do 1 mln złotych.
  • Mamy pieniądze na rozwój produktów sieciowych, łączących pod wspólną marką działalność kilku podmiotów, np. w branży turystycznej, na tworzenie innowacyjnych produktów lub procesów technologicznych czy innowacyjne wzornictwo – mówi minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Jak informuje resort, w 2020 roku przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie we wszystkich działaniach skierowanych do firm dotychczas realizowanych w programie PW. Część konkursów ogłoszono jeszcze w 2019 roku, ale nadal jest w nich do zdobycia ponad 900 mln złotych. Jak zapowiada minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak kolejne 400 mln zł obejmować będzie pula nowych konkursów, które uruchomione zostaną w roku 2020.

- Mamy pieniądze na rozwój produktów sieciowych, łączących pod wspólną marką działalność kilku podmiotów, np. w branży turystycznej, na tworzenie innowacyjnych produktów lub procesów technologicznych czy innowacyjne wzornictwo. Wspieramy też firmy, planujące wejście na rynki zagraniczne i oczywiście nie zapominamy o start-upach - mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Jak dodaje wciąż można zgłaszać innowacyjne pomysły na biznes do Platform Startowych. Trwa również ciągły nabór wniosków dla firm, które, przy wsparciu tych Platform przygotowały swój pomysł do wprowadzenia na rynek - teraz mogą starać się o dofinansowanie dalszego rozwoju i pierwszą sprzedaż – maksymalnie nawet do 1 mln złotych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Oferta zachęcająca do inwestowania w Polsce Wschodniej jest zatem kompleksowa i dostosowana do wyzwań rozwojowych w makroregionie. Dotychczasowe doświadczenia z realizacji programu i osiągnięte efekty potwierdzają, że dobrze odpowiada na potrzeby firm – ocenia minister funduszy i polityki regionalnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dofinansowanie dla firm w Polsce Wschodniej. Nabór wniosków, harmonogram i kwoty wsparcia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA