PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Czołowe polskie szpitale organizują konkurs dla startupów

  • Autor: PAP/JP
  • 26 paź 2022 17:46

Do 28 października przedstawiciele startupów mogą nadsyłać zgłoszenia na konkurs pt. "Mother and Child Startup Challenge", organizowany przez 5 czołowych polskich szpitali o profilu położniczo-pediatrycznym. Najlepsze rozwiązanie zostanie w nich wdrożone.

Czołowe polskie szpitale organizują konkurs dla startupów
Konkurs "Child Startup Challenge" jest organizowany przez 5 czołowych polskich szpitali o profilu położniczo-pediatrycznym (fot. Pixabay)
REKLAMA

Konkurs dotyczy projektów z obszaru zdrowia, profilaktyki, edukacji i administracji, a więc rozwiązań, które realnie wpłyną na leczenie i organizację szpitali. Mogą to być produkty, usługi czy innowacje materiałowe - ważne, by można je było zastosować w szpitalach.

"Braki kadrowe, sprzętowe i niewystarczające finansowanie to problemy, z którymi borykają się nawet najlepsze placówki medyczne. Z drugiej chcemy żyć jak najdłużej, w najlepszym zdrowiu, pokonywać wszystkie bariery i szybko mieć rozwiązane problemy medyczne. Nie da się tego zrobić bez technologii. Chcemy wykorzystać potencjał polskich młodych firm i razem z nimi podnosić poziom opieki nad małymi pacjentami i ich opiekunami" - powiedział dyrektor Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie dr Tomasz Maciejewski.

Czytaj też: Spowolnienie uderzy nie tam, gdzie myślicie. Oberwie każdy z nas

Kierowany przez niego szpital jest inicjatorem konkursu, współorganizowanego także przez: Instytut "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, Centrum Medyczne Żelazna w Warszawie oraz Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku.

Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego dr Małgorzata Gałązka-Sobotka zwraca uwagę, że startupy, pracujące nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami i technologiami, mają często ogromny problem, aby podjąć współpracę z lecznictwem publicznym w Polsce i sprawdzić się w realnym środowisku medycznym. "Konkurs jest oknem nowego podejścia do współpracy ze zwinnymi przedsiębiorstwami, którzy mogą dostarczyć podmiotom leczniczym i pacjentom realnej wartości dodanej" - uważa dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

Czytaj też: Praca czeka od zaraz, tylko chętnych brak. A pensje nie przestają rosnąć

Nagrodą główną w konkursie jest wdrożenie zwycięskiego rozwiązania w 5 szpitalach - organizatorach konkursu. Pozostałe nagrody to wsparcie finansowe, eksperckie i mentoringowe. Zakres tematyczny konkursu ukierunkowany jest na działalność kliniczną, profilaktykę i badania przesiewowe, edukację pacjentów i wsparcie w szkoleniu specjalistów, zarządzanie procesami i dokumentacją, analizę danych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czołowe polskie szpitale organizują konkurs dla startupów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA