PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Cyfryzacja pędzi. Bywa, że usługi zamieniają się w przemysł

Od start-upów w foodtechu, przez wielki biznes, po laureatów Start-up Challenge 2020 - przekonanie jest jedno: przyszłość to digitalizacja niemal wszystkich procesów gospodarczych. O tym i innych megatendencjach rozmawiano w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Cyfryzacja pędzi.  Bywa, że usługi zamieniają się w przemysł
fot. pixabay.com
REKLAMA
  • Punktem wyjścia dyskusji stało się wdrażanie technologii w czasie pandemii, kiedy rozwinęły się rozwiązania technologiczne dla sektora gastronomicznego. Czy foodtech przeniósł restauracje z branży usług w przemysł? Aleksandra Lazar uważa, że tak.
  • Kluczowe zmiany zauważają również przedstawiciele venture capital. - Zdumiewa mnie, jak wielkiego rozpędu nabrały ekosystemy innowacyjności - mówił Bill Reichert z Pegasus Tech Ventures.
  • Cyfryzacja zmieniła też relację łączącą poszukujących finansowania i tych oferujących pieniądze. Jak przekonywał Michał Miszułowicz z banku BNP Paribas, online na stałe wpisał się w rozmowy inwestorów.


Zabranych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zainteresowały  prawidłowości, jakie rządzą różnymi gałęziami biznesu. W czasie sesji "Na karuzeli trendów" poruszono tę kluczową kwestię - zaczynając od tych bardziej tradycyjnych form działalności gospodarczej, jak gastronomia, po towarzyszący jej  foodtech, a kończąc na bardzo futurystycznych sposobach zarabiania pieniędzy.

- Foodtech ma dobry czas - podkreślała Aleksandra Lazar z FoodForward. - Od kilku lat było wiadomo, że będą się rozwijać takie usługi, jak dostawy jedzenia z restauracji czy zakupy spożywcze online.

Aleksandra Lazar, współzałożycielka akceleratora FoodForward/ fot. Żelazna Studio
Aleksandra Lazar, współzałożycielka akceleratora FoodForward/ fot. Żelazna Studio

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ocenie ekspertki ds. technologii sytuacja u początku 2020 r. tylko przyspieszyła wdrażanie pewnych procesów. - W tych niepewnych czasach foodtech jest jedną z pewniejszych inwestycji - oceniła.

Wzrosty w tej branży zauważalne są coraz mocniej - FoodForward też je zanotował. Zmienia się nie tylko to, jak zamawiamy pożywienie, ale i jak je dostarczamy. - Restauracja przesuwa się z sektora usług do sektora przemysłu - dodawała Aleksandra Lazar. - A cechą przemysłu jest, że ostateczny klient nie ma kontaktu z wytwórcą. Tak się dzieje z jedzeniem i jego dostawą - wskazała.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Cyfryzacja pędzi. Bywa, że usługi zamieniają się w przemysł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA