×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Coś więcej niż coworking. Gdański Clipster powraca w nowej formule

  • Justyna Koc
    jk
  • 18 wrz 2017 9:33

Piaskownica przedsiębiorczości, dom dla startupowców czy inkubator pomysłów… Clipster, przyjmujący pod dach osoby z pomysłami na biznes, od października będzie mieć nowe oblicze i jeszcze intensywniejszy program dla mieszkańców.

Coś więcej niż coworking. Gdański Clipster powraca w nowej formule
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Clipster powraca po wakacjach w nowej formule.

• Na młodych czeka nie tylko spora dawka wiedzy, ale także okazja do pozyskania dofinansowania na rozwój swojego projektu.

• Alfabeat, współtwórca Clipstera, przyzna granty dla najlepszych projektów – do 20 tys. złotych.

W Gdańsku od dwóch lat znajduje się Clipster, w którym szansę na rozwój projektów miało już prawie pięćdziesiąt osób. Zgodnie z ideą popularnego za granicą colivingu mieszkają pod jednym dachem i współpracują z mentorami w celu weryfikacji pomysłów na biznes. Rezydenci do dyspozycji mają mikroaparatamenty oraz wspólny coworking.

Gdański coliving przyciąga nie tylko młodych przedsiębiorców z Polski, lecz również obcokrajowców. Do tej pory gościli w nim obywatele Mołdawii, Hiszpanii czy USA.

Twórcy Clipstera, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdańska, rozwinęli swój program merytoryczny dla przedsiębiorców, oferując im jeszcze więcej warsztatów i spotkań z praktykami. Ponadto, powstała dodatkowa oferta dla osób, które nie mogą zamieszkać w gdańskim colivingu.

– Zdajemy sobie sprawę, że są osoby, które mieszkają w Gdańsku i nie planują przeprowadzki do Clipstera, ale chciałyby spotykać się z mentorami, korzystać z coworkingu w budynku w Garnizonie Kultury i przede wszystkim weryfikować swój pomysł na biznes pod naszym okiem. Dlatego przygotowaliśmy ofertę, która da im maksymalne wsparcie merytoryczne bez ponoszenia dodatkowych kosztów – tłumaczy Katarzyna Kołakowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter.

Na uczestników projektu czeka nie tylko spora dawka wiedzy, ale także okazja do pozyskania dofinansowania na rozwój swojego projektu. Alfabeat, współtwórca Clipstera, przyzna granty dla najlepszych projektów – do 20 tys. złotych. Chętni mogą zgłaszać się do 24 września.

– Zależy nam na wspieraniu młodych przedsiębiorców. W Clipsterze – dzięki opiece merytorycznej osób z doświadczeniem biznesowym – mają szansę na szybkie sprawdzenie swojego pomysłu i zastanowienie się, czy warto w to „wchodzić”. Współtworząc Clipstera jesteśmy w stałym kontakcie z tym najmłodszym pokoleniem – przyglądamy się temu, co tworzą, trzymamy "rękę na pulsie". Co więcej, wzajemnie inspirujemy się. Często to właśnie mieszkańcy Clipstera, przez swoje świeże podejście dają nam motywację do pracy – mówi Jan Wyrwiński, partner zarządzający Alfabeat.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Coś więcej niż coworking. Gdański Clipster powraca w nowej formule

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA