Blisko 80 programów dla startupów na e-platformie grupy PFR

Platforma internetowa startup.pfr.pl oferuje już blisko 80 programów wsparcia m.in. dla startupów. Przez pół roku działania portalu jego oferta wzrosła o 40 programów - poinformował Polski Fundusz Rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Blisko 80 programów dla startupów na e-platformie grupy PFR

Portal startup.pfr.pl uruchomiono na początku września 2017 r. Jego celem jest zebranie w jednym miejscu i przedstawienie w przyjazny sposób szerokiej oferty instytucji rozwoju dla innowatorów.

Chodzi o instrumenty wsparcia dostępne w Polskim Funduszu Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, które na stronach portalu zostały zgrupowane w zakładkach odpowiadających etapom rozwoju biznesu. Do każdego z nich twórcy portalu dopasowali usługi z zakresu: finansowania, akceleracji, doradztwa i szkoleń, współpracy z dużym biznesem czy zagranicznych targów i wydarzeń.

"Grupa PFR przygotowała blisko 80 programów dla nowych innowacyjnych firm oraz osób indywidualnych. Od dnia uruchomienia portalu oferta powiększyła się o 40 programów" - wskazano w komunikacie.

Na platformie można znaleźć również "mapę ekosystemu innowacji w Polsce" z około 180 podmiotami i instytucjami wspomagającymi innowatorów, takimi jak: akceleratory, centra transferu technologii, parki technologiczne czy inkubatory przedsiębiorczości. "Dodatkowo coraz bardziej rozbudowywana jest sekcja poświęcona historiom firm, które skorzystały z instrumentów oferowanych przez Grupę PFR" - wskazano.

Jak podkreśliła Eliza Kruczkowska, dyrektor departamentu rozwoju innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju na rynku jest wprawdzie wiele różnych narzędzi wsparcia dla młodych innowacyjnych firm: finansowego, edukacyjnego i doradczego, jednak "od przedsiębiorców wiemy, że pojawiła się potrzeba uporządkowania i spersonalizowania oferty oraz stworzenia jednego miejsca integracji i kontaktu środowiska młodych przedsiębiorców" - wyjaśniła. Dodała, że niezależnie od tego, czy firma poszukująca wsparcia jest w fazie pomysłu i potrzebuje weryfikacji rynkowej przydatności produktu, szuka inwestora lub innych źródeł finansowania, czy też rozważa ekspansję zagraniczną - "na startup.pfr.pl znajdzie przydatne i aktualne informacje".

Według PFR autorzy portalu regularnie uzupełniają go o nowe treści. "Wkrótce zostaną uruchomione dwa nowe projekty: edukacyjny - skierowany do osób indywidualnych oraz mentoringowy dla startupów. Pojawi się także możliwość rejestracji i otrzymywania powiadomień o otwieranych nowych programach, a także ich datach naboru i sposobach aplikacji" - poinformowano.

Portal ma dwie wersje językowe polską i angielską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.