×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Biznes prowadzą odważnie, mają ssanie na pracowników. Nie każdy pasuje

  • Karolina Markowska
    km
  • 19 gru 2021 0:01

Praca w start-upach jest atrakcyjna szczególnie dla osób poszukujących nowego doświadczenia. A to dlatego, że naturalną konsekwencją pracy w dynamicznym środowisku pełnym wyzwań, a takie panuje w strat-upach, jest możliwość bardzo szybkiego rozwoju, nie tylko zawodowego, ale przede wszystkim indywidualnego.

Biznes prowadzą odważnie, mają ssanie na pracowników. Nie każdy pasuje
Praca w start-upach jest atrakcyjna szczególnie dla osób poszukujących nowego doświadczenia (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Start-upy rekrutują na wiele stanowisk, jednak ze względu na fakt, że pracują nad własnym rozwiązaniem czy produktem, najczęściej są to role dla programistów oraz szeroko pojętego wsparcia sprzedaży. Choć nie tylko
  • Najpopularniejszymi ofertami pracy w start-upach są te skierowane do programistów. Pierwszą piątkę zamyka nowe na polskim rynku stanowisko - chief of staff.
  • Ustawienie procesów HRowych i komunikacji w firmie, narastające konflikty, wyzwania związane z rekrutacją czy onboardingiem - to tylko niektóre problemy zagrażające szybkiemu skalowaniu - mówi Róża Szafranek, CEO HR Hints.

2021 rok to czas zmian i wprowadzenia coraz większej liczby innowacyjnych rozwiązań technologicznych i mobilnych. Wzrosło znaczenie e-commerce, z powodu pandemii i obostrzeń na znaczeniu zyskały rozwiązania telemedycyny, które z dnia na dzień stały się najpopularniejszym sposobem konsultacji medycznych.

Szybki rozwój potrzebuje wsparcia HR-owców, którzy są w stanie nadążyć za tempem pracy start-upów i odpowiednio zrozumieć potrzeby, wyzwania i cele organizacji. Kogo powinni poszukiwać? Firma doradcza HR Hints przygotowała zestawienie 5 najpopularniejszych pozycji w start-upach w 2021 roku.

Zobacz: Cała prawda o polskich start-upach. Przez dwie rzeczy nie mogą spać spokojnie

1. Programiści

Najpopularniejszą ofertą pracy w start-upach jest programista. Zarobki w tym zawodzie osiągają nawet 50 000 zł miesięcznie. Zapotrzebowanie na role programistów, developerów, ale także technical support wzrosło o 150 proc. w ciągu ostatniego roku.

- Tak wysokie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru jest widoczne w pełnym przekroju branż i właściwie w każdej technologii. Innowacyjne produkty i usługi start-upów często wymagają doświadczonych ekspertów, a młode spółki nie zawsze są atrakcyjnym pracodawcą dla potencjalnych kandydatów z wieloletnim doświadczeniem. Rekrutacje na tego typu stanowiska są wyjątkowo wymagające, ponieważ trzeba zwrócić uwagę nie tylko na techniczne umiejętności i odpowiednie doświadczenie kandydatów, ale również na ich dopasowanie do kultury danego start-upu i tempa pracy danej organizacji - wyjaśnia Róża Szafranek, CEO HR Hints.

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Biznes prowadzą odważnie, mają ssanie na pracowników. Nie każdy pasuje
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA