PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Będą duże pieniądze z Ministerstwa Rozwoju na innowacje

  • Autor: PAP/GP
  • 28 lip 2017 12:20

- Konsorcja mikro, małych i średnich firm mogą otrzymać dofinansowanie z pieniędzy UE na projekty inwestycyjne, w efekcie których powstaną innowacyjne produkty w regionie Polski Wschodniej - poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Na ten cel przeznaczono 430 mln zł.

Będą duże pieniądze z Ministerstwa Rozwoju na innowacje
Innowacyjny produkt to taki wyrób lub usługa, którego nie ma jeszcze przynajmniej na polskim rynku. (fot.:pexels.com)
REKLAMA

Jak podał resort, na złożenie wniosku o wsparcie z Programu Polska Wschodnia firmy mają czas do końca sierpnia br. "W konkursie jest do rozdysponowania 430 mln zł" - wskazało biuro prasowe MR. W skład konsorcjum mogą wchodzić wyłącznie mikro, mali i średni przedsiębiorcy, których inwestycje będą zlokalizowane na terenie makroregionu Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie).

- Czekamy na wnioski zgłoszone przez konsorcja minimum trzech przedsiębiorców. Powinny to być projekty inwestycyjne o wartości ponad 10 mln złotych, w efekcie których powstaną innowacyjne produkty sieciowe - wskazał, cytowany w komunikacie, wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyjaśnił, że innowacyjny produkt to taki wyrób lub usługa, którego nie ma jeszcze przynajmniej na polskim rynku.

- Z kolei produkt sieciowy to wyrób lub usługa oferowana przez różne firmy w ramach wspólnej oferty i pod wspólną marką - dodał wiceszef resortu rozwoju. Według MR, produkty sieciowe powstają w różnych branżach, np. w turystycznej, produkcyjnej, usług medycznych czy też marketingu.

- Dotacja sfinansuje do 70 proc. wydatków. W budżecie można przewidzieć m.in. koszty inwestycyjne (np. roboty budowlane i środki trwałe), wydatki związane ze standardami funkcjonowania i promocji produktu sieciowego, a także same koszty jego promocji - wskazano.

Hamryszczak podkreślił, że resort stawia na współpracę między przedsiębiorcami i innowacje.

- Korzyści ze wspólnych projektów firm nie sprowadzają się wyłącznie do kwestii finansowych. To również dzielenie się ryzykiem, możliwość poznania nowych praktyk biznesowych, a także szansa na dalszą współpracę w przyszłości. Z kolei dane z gospodarek na całym świecie pokazują coraz większą rolę innowacji. Klienci poszukują nowych produktów, a firmy lepszych rozwiązań zwiększających efektywność i redukujących koszty - wskazał.

W konkursie zorganizowanym w 2016 r., jak przypomniał resort, dofinansowanie uzyskał projekt turystyczny "Wehikuł czasu Szlaku Jana III Sobieskiego". Konsorcjum złożone z 13 podmiotów zrealizuje go na terenie województw: lubelskiego i podkarpackiego.

Inny projekt wybrany w tym samym konkursie łączy 13 firm z branży kamieniarskiej. Jak podało MR, dzięki nawiązanej współpracy członkowie konsorcjum będą oferować pakiet produktów i usług pod jedną wspólną marką "Polski Kamień". W ramach projektu na podkarpaciu powstanie zakład produkujący płyty kwarcowo-żywicowe, podobne do kamieni naturalnych, np. granitów. Takiej technologii nie ma jeszcze w Europie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Będą duże pieniądze z Ministerstwa Rozwoju na innowacje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA