PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Bank Światowy ma 40 mln euro dla firm technologicznych m.in. w Polsce

  • Autor: PAP/AH
  • 19 sie 2022 11:37

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC) z Grupy Banku Światowego zainwestuje 40 mln euro w fundusz, który będzie wspierał rozwój firm technologicznych głównie w Polsce i Rumunii - poinformował w piątek Bank Światowy.

Bank Światowy ma 40 mln euro dla firm technologicznych m.in. w Polsce
fot. Shutterstock
REKLAMA

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (International Finance Corporation, IFC), czyli instytucja wchodząca w skład Grupy Banku Światowego (BŚ), zainwestuje w nowy fundusz private equity Innova Capital - przekazał w piątkowej informacji BŚ.

"Dzięki tej inwestycji, średniej wielkości firmy działające w Europie Środkowej i Wschodniej otrzymają kapitał wspierający rozwój działalności i przyspieszający tempo cyfryzacji" - wskazano. Inwestycja ma wzmocnić odporność rynku private equity w regionie, który boryka się ze skutkami pandemii oraz "gdzie panują trudne warunki, jeśli chodzi o pozyskiwanie kapitału".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodano, że IFC zainwestuje 40 mln euro w fundusz private equity Innova/7 z Grupy Innova Capital. "Fundusz będzie wspierał rozwój przedsiębiorstw technologicznych głównie w Polsce i Rumunii, oraz pomagał im rosnąć poprzez akwizycje i ekspansję" - wyjaśniono. Środki z IFC mają zapewnić "finansowanie tym przedsiębiorstwom, które mają problem z dostępem do kapitału, co jest poważną barierą w czasie globalnego spowolnienia gospodarczego i panujących wyzwań geopolitycznych".

"Poprzez współpracę z Innova Capital chcemy wspierać średnie firmy w regionie w ich działaniach na rzecz podnoszenia kapitału, poprawy zarządzania oraz wykorzystania potencjału, jaki drzemie w innowacjach technologicznych" - powiedział dyrektor regionalny IFC na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią Ary Naïm, cytowany w piątkowej informacji.

Według Naïma finansowanie "pomoże podtrzymać inwestycje i pobudzi ożywienie gospodarcze w czasie, kiedy Polska i Rumunia borykają się z konsekwencjami wojny w Ukrainie, jednocześnie przygotowując się do odgrywania ważnej roli w powojennej odbudowie kraju".

Zgodnie z informacją, IFC wspiera rozwój funduszy private equity w Europie od ponad 20 lat - dotąd zainwestowała 470 mln dol. w 21 funduszy private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bank Światowy ma 40 mln euro dla firm technologicznych m.in. w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA