Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel Pyszne.pl: Chcesz założyć start-up? Nie myśl, tylko działaj

– Kluczowa jest elastyczność, umiejętność dopasowania się, zmiany planu. Wiele firm, jak np. Twitter, zaczynało od jednego modelu, a kończyło na całkiem innym. Ta umiejętność może się okazać kluczowa dla "być albo nie być" start-upu – mówi Arkadiusz Krupicz.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel Pyszne.pl: Chcesz założyć start-up? Nie myśl, tylko działaj

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

17 kwi 2018 6:00


  • Pyszne.pl to jedna z najpopularniejszych platform do zamawiania jedzenia przez internet w Polsce.
  • Na pomysł jej stworzenia wpadli Arkadiusz Krupicz i Piotr Czajkowski podczas praktyk w Niemczech. Choć początki były trudne, odnieśli sukces.
  • Dziś Pyszne.pl jest częścią międzynarodowej grupy Takeaway.com i zatrudnia w Polsce ponad 110 osób. Szuka również kolejnych pracowników.
  • – Obrót wygenerowany dla restauracji przez zamówienia na naszej platformie sięgnął w ubiegłym roku około 330 mln zł – mówi Arkadiusz Krupicz w rozmowie z PulsHR.pl.

Jak wpadł pan na pomysł założenia Pyszne.pl?

Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl: - To było podczas praktyk studenckich, które odbywałem w Niemczech w Siemensie. Wtedy przez przypadek znalazłem stronę serwisu, działającego podobnie do Pyszne.pl. Złożyłem zamówienie, po niedługim czasie pojawił się kierowca z jedzeniem. Zacząłem się zastanawiać, czy takie rozwiązanie przyjmie się w Polsce. I tak to się zaczęło.

Co pan studiował? To znaczy, gdyby nie Pyszne.pl, to co by pan robił?

- Rozpocząłem studia w Niemczech, w Dreźnie, na kierunku informatyka gospodarcza. Później, w ramach studiów, wyjechałem na rok do Anglii, gdzie kształciłem się na kierunku międzynarodowy biznes IT, i z tego obroniłem pracę dyplomową. Częścią tych studiów była roczna praktyka. Można było sobie wybrać firmę, w której chciało się ją odbyć. Ja wybrałem Siemensa w Karlsruhe w Niemczech. I tam, razem z Piotrem Czajkowskim, zaczęliśmy myśleć o założeniu Pyszne.pl.

Kierunek studiów zatem był pomocny w założeniu start-upu.

- Zdecydowanie tak, bo dotyczył wykorzystywania technologii w biznesie.

Ile mieliście lat, kiedy zaczęliście tworzyć Pyszne.pl?

- Po 25. To był dla nas dobry moment. Skończyliśmy studia, więc tak naprawdę to był czas, kiedy rozważaliśmy różne opcje zawodowe. Jednak pomysł na stworzenie Pyszne.pl wydawał się mi i Piotrkowi naprawdę dobrą ideą, czymś, co ma szansę wypalić, bo naprawdę ułatwia życie. 

Na początku pracowaliśmy nad projektem, działając również dla Siemensa. Szybko się jednak okazało, że zajmowanie się tym tylko po godzinach to za mało. A ponieważ wierzyliśmy w sukces, zdecydowaliśmy się postawić wszystko na jedną kartę. Zrezygnowaliśmy z praktyki i wróciliśmy do Polski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.