PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Aniołowie Biznesu na pomoc start-upom. Dostarczą kapitał, wiedzę, doświadczenie i kontakty biznesowe

  • Autor: PAP/JS
  • 10 sie 2017 16:15

PFR Ventures (Grupa PFR) uruchamia kolejny fundusz funduszy - PFR Biznest FIZ; dzięki niemu około 500 mln zł trafi do młodych innowacyjnych firm - poinformował prezes PFR Paweł Borys.

Aniołowie Biznesu na pomoc start-upom. Dostarczą kapitał, wiedzę, doświadczenie i kontakty biznesowe
Adobe Stock
REKLAMA

"Uruchamiamy kolejny fundusz dedykowany dla rynku venture capital, PFR Biznest FIZ (fundusz inwestycji zamkniętych). W ramach tego funduszu dysponujemy kwotą około 260 mln zł, która powiększona o kapitał pochodzący od tzw. Aniołów Biznesu, czyli inwestorów prywatnych, którzy inwestują w młode innowacyjne przedsiębiorstwa na etapie startu, dostarczy na rynek w sumie ok. 500 mln zł finansowania. Aniołowie Biznesu dostarczają nie tylko kapitał, ale i swoją wiedzę, doświadczenie i kontakty biznesowe" - powiedział Borys.

Jak dodał, Aniołowie Biznesu to często przedsiębiorcy, którzy np. sprzedali swój biznes albo nadal go prowadzą, ale mają nadwyżki kapitałowe i je inwestują.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Chcemy rozpowszechnić właśnie tę formę inwestowania w Polsce. W ciągu najbliższych lat chcemy kilkukrotnie zwiększyć liczbę aktywnych Aniołów Biznesu w Polsce oraz wielkość udzielanego przez nich finansowania dla młodych innowacyjnych firm" - konkludował. Jak wyjaśnił, fundusz będzie finansował do 50 proc. wkładu, a 50 proc. będzie pochodzić od Aniołów Biznesu.

Fundusz jest kolejnym instrumentem finansowym dedykowanym przedsiębiorcom w ramach tzw. Planu Morawieckiego i programu Start in Poland.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aniołowie Biznesu na pomoc start-upom. Dostarczą kapitał, wiedzę, doświadczenie i kontakty biznesowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA