ABSL Start-Up Challenge: start-up ChallengeRocket zwycięża drugą edycję konkursu

Przedstawiciele największych światowych korporacji wyłonili zwycięzcę drugiej edycji ABSL Start-Up Challenge.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ABSL Start-Up Challenge: start-up ChallengeRocket zwycięża drugą edycję konkursu

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

14 cze 2017 18:23


• Wielki finał konkursu ABSL Start-Up Challenge odbył się w Łodzi, podczas dorocznej konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

• Zwycięzcą wybrano ChallengeRocket. To innowacyjna platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line.

• Według jury to właśnie ten projekt ma największą szansę na szeroko zakrojoną współpracę z międzynarodowymi firmami.

 

Wydarzenie ABSL Start-Up Challenge organizowane jest dla przedstawicieli najważniejszych korporacji działających w Polsce.

- W P&G przykładamy dużą wagę do współpracy ze start-upami. Jesteśmy przekonani, że innowacyjne rozwiązania mogą powstać właśnie na drodze takiej współpracy. Dzielimy się naszym doświadczeniem biznesowym i wspólnie poszukujemy przełomowych rozwiązań. Każdy z partnerów wnosi wyjątkowe umiejętności i doświadczenia, umożliwiając rozwój tak innym, jak i sobie. Partnerstwa te łączą w sobie kreatywność, nieszablonowe myślenie, znajomość nowych technologii, zrozumienie potrzeb i zachowań klientów, trendów rynkowych, jak również procesów biznesowych - tłumaczy Małgorzata Rokita, dyrektor marketingu Procter&Gamble w Europie Centralnej.

Najlepszy ze stu

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu jest start-up ChallengeRocket, platforma, która promuje rekrutację na stanowiska IT poprzez konkursy i zadania rozwiązywane on-line. Użytkownicy muszą np. zaprogramować prostą strategiczną grę. Z jednej strony to dla nich rozrywka, z drugiej – możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Droga do zwycięstwa nie była łatwa – pokonać trzeba było ponad 100 start-upów. Do finału, po surowej selekcji, dotarło siedem najciekawszych projektów.

Jak podkreśla Tomasz Florczak z ChallengeRocket, warto było walczyć: – Konkurs udowodnił, że nasz produkt się podoba, że sektor biznesowy daje nam zielone światło do dalszego rozwoju. Ta nagroda to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. To ważne, bo jesteśmy niewielkim, 11-osobowym zespołem i działamy dopiero od kilku miesięcy.

Zwycięzca konkursu ABSL Start-Up Challenge (fot.mat.pras) Zwycięzca konkursu ABSL Start-Up Challenge (fot.mat.pras)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jerzy Dąbrowski 2017-06-20 10:16:57

Gratulacje Tomasz

Artmetic 2017-06-19 00:58:35

Dotacje dla biznesu, analizy finansowe, biznesplany: artmetic.pl