130 mln zł dla start-upów z Polski wschodniej

Ośrodki innowacji, parki naukowe oraz inkubatory z Polski wschodniej mogą składać wnioski o pieniądze w konkursie "Platformy startowe dla nowych pomysłów”
REKLAMA


Puls HR Puls HR

130 mln zł dla start-upów z Polski wschodniej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 kwi 2018 14:02


We wtorek (10 kwietnia) w Rzeszowie odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne w ramach ogłoszonego konkursu. Obecny na nim wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podkreślił, że rząd chce wspierać startupowców po to, aby jak najwięcej młodych ludzi realizowało swoje projekty biznesowe w makroregionie Polski wschodniej. "W konkursie będziemy preferować firmy, które wpisują się w inteligentne specjalizacje poszczególnych regionów Polski wschodniej" - dodał.

Hamryszczak liczy, że poszczególne ośrodki innowacji złożą ciekawe oferty, w ramach których zbudowany zostanie profesjonalny ekosystem dla startupów. "W tym ekosystemie współpracować będą nie tylko instytucje otoczenia biznesu, ale także samorządowcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i uczelnie" - zaznaczył wiceminister.

Wiceminister przypomniał, że w pilotażowym konkursie, w którym budżet wynosił 25 mln zł, wpłynęło ok. 2,5 tys. wniosków, z tej liczby wsparcie otrzymało 210 przedsiębiorców, a dotacje pozyskało ponad 102 firmy. Hamryszczak powiedział, że rząd w ramach wszystkich swoich działań przeznaczył dotychczas 3 mld zł na wsparcie młodych firm.

Obecna na spotkaniu wiceprezes PARP Nina Dobrzyńska mówiła, że platforma startowa jest pośrednikiem między pomysłem, a jego realizacją i przejściem do konkretnego biznesu.

"Celem platformy jest wyłuskanie diamentów wśród całej burzy pomysłów. W pilotażu było 2,5 tys. wniosków więc potencjał jest ogromny. Platforma ma pomóc we wszechstronny sposób młodej firmie, w sposób mentorski, księgowy i prezentacyjny, po to żeby pomóc wykrystalizować pomysł, tak aby nadawał się na rynek" - dodała Dobrzyńska.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.