Zwolniona dyrektor szpitala wróci na stanowisko?

Wiesława Lech, zwolniona dyscyplinarnie ze stanowiska dyrektora Szpitala Miejskiegow Elblągu, może wrócić do lecznicy. Tak zdecydował Sąd Okręgowy. Miasto rozważa wniesienie apelacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolniona dyrektor szpitala wróci na stanowisko?

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

13 wrz 2013 15:20


Wiesława Lech została odsunięta od kierowania Szpitalem Miejskim 30 lipca 2012 r. Ówczesne władze miasta skierowały przeciwko niej wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o sprawdzenie, czy podczas przeprowadzanych w szpitalu konkursów nie doszło do korupcji.

Na takie nieprawidłowości wskazywały przeprowadzone kontrole. Chodziło o podejrzenia zawierania niekorzystnych dla szpitala kontraktów z lekarzami.

Sąd nie podzielił tych wątpliwości i uznał, że Lech powinna zostać przywrócona do wcześniej pełnionych obowiązków w szpitalu.

- Wyrok pierwszej instancji jest nieprawomocny. Wystąpiliśmy o jego pisemne uzasadnienie, i od treści uzasadnienia uzależniamy ewentualne składanie apelacji od wyroku - informuje nas Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta Elbląga. Dodaje, że Wiesława Lech rozmawiała już z prezydentem i wyraziła wolę powrotu do pracy.

- Jeżeli nie będziemy składali apelacji i wyrok się uprawomocni, Wiesława Lech będzie mogła, zgodnie z prawem, powrócić na swoje stanowisko
pracy. Obecna dyrektor, która jest jedynie pełniącą obowiązki dyrektora, będzie musiała wrócić na swoje dotychczasowe stanowisko, z którego została oddelegowana, tj. do pracy w departamencie społecznym - dodaje rzecznik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.