Zwolnienie lekarskie wystawi pielęgniarka?

Ministerstwo Zdrowia planuje scedowania obowiązku lekarza, który polega na wystawieniu zwolnienia lekarskiego, na pielęgniarki lub asystentów lekarzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienie lekarskie wystawi pielęgniarka?

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

16 kwi 2018 20:56


Rozwiązanie to przewiduje projekt noweli ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, który znalazł się w wykazie prac legislacyjnych KPRM.

Aktualnie zaświadczenia, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, wystawia lekarz i to na nim ciąży obowiązek poprawnego ich wystawienia. Projekt miałby zostać przyjęty przez Radę Ministrów do końca czerwca 2018 r. - podaje "Rzeczpospolita".

Z taką propozycją nie zgadzają się jednak pielęgniarki. NRPiP twierdzi, że wygląda to na próbę przerzucenia czynności administracyjnych z lekarza na pielęgniarkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Stanisław 2018-04-17 20:27:19

Ale nowość. A kto w przychodniach od dawna wypisuje zwolnienia? Oczywiście pielęgniarki. Lekarz tylko klepnie pieczątkę i podpisze lub pielęgniarka pieczątkuje. W szpitalach tak samo. Tym bardziej teraz elektronicznie wysyłają pielęgniarki, w prywatnych gabinetach recepcjonistki a nawet wysyłają dokumenty do ZUS.