Związkowcy bronią odwołanego dyrektora szpitala w Zielonej Górze

Jak twierdzą, decyzja o odwołaniu dyrektora Waldemara Taborskiego jest dla nich niezrozumiała. Domagają się natychmiastowego przywrócenia dyrektora na stanowisko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy bronią odwołanego dyrektora szpitala w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

2 lut 2015 10:14


Związkowcy tłumaczą, że do tej pory odwołany dyrektor Szpitala Wojewódzkiego SP ZOZ w Zielonej Górze cieszył się uznaniem i pełnym poparciem całego zarządu województwa.

„Zarząd uhonorował w ubiegłym roku Naszego dyrektora nagrodą za sprawne zarządzanie placówką. W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski na najlepszy projekt unijny otrzymał też z rąk minister Bieńkowskiej statuetkę i tytuł dla Szpitala, jako Eurolidera w kategorii Zdrowie” - czytamy w liście związkowców.

Wskazują, że od wielu lat to właśnie zielonogórska placówka wygrywa ranking "Bezpieczny szpital" gazety Rzeczpospolita na najlepszy szpital w woj. lubuskim. Ostatnia kontrola z Urzędu Marszałkowskiego, dotycząca finansów, zamówień publicznych, gospodarki kasowej, itp. nie wykazała żadnych nieprawidłowości.

Związkowcy zaznaczyli też, że od wielu lat szpital ma dodatni wynik finansowy.

Dodają, że "pomimo ciągle trudnej sytuacji w ochronie zdrowia, a także licznych niepokojów społecznych (akcje strajkowe), Szpital Wojewódzki kierowany przez Dyrektora zawsze pracował nieprzerwanie, a problemy były rozwiązywane na drodze negocjacji na terenie zakładu pracy". Do zwolnienia dyrektora doszło "w trudnym okresie wdrażania programu rozwoju, poprzez np. powstanie kierunku lekarskiego i centrum pediatrii".

Przypomnijmy, że przyszpitalne związki bronią dyrektora Waldemara Taborskiego po raz kolejny w ciągu ostatnich trzech lat. W lipcu 2011 r. wystosowały list otwarty, gdy po raz trzeci wygrał konkurs na stanowisko dyrektora, ale zamiast sześcioletniego kontraktu zaproponowano mu roczną współpracę.

Zarząd województwa lubuskiego odwołał Waldemara Taborskiego z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego SPZOZ w Zielonej Górze w poniedziałek (26 stycznia).

Więcej czytaj na RynekZdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.