PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Zaognia się spór na linii ratownicy medyczni - pielęgniarki

Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych krytycznie oceniło stanowisko przyjęte przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych (NRPiP). Uważają, że podważa ono kompetencje ratowników medycznych i godzi w dobre imię ich zawodu.

Zaognia się spór na linii ratownicy medyczni - pielęgniarki
Zdaniem PTRM trzeba doprowadzić do sytuacji, w której system ratownictwa medycznego będzie obsługiwany przez ratowników medycznych a do zespołów ratownictwa medycznego będą zatrudniani tylko ratownicy medyczni. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA

- Nie zgadzamy się z opinią, że ratownicy medyczni nie mają kompetencji m.in. do zarządzania. Właśnie to ratownicy medyczni, którzy zmuszeni bezsensowną organizacją kształcenia są zmuszeni do podejmowania kształcenia na studiach II stopnia na kierunkach związanych ze zdrowiem publicznym czy zarządzaniem, nabywają odpowiednie kompetencje i są predysponowani co najmniej na tym samym poziomie jak pielęgniarki do zarządzania zespołami osób - przekonuje prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych dr Jarosław Madowicz.

Jak napisali w komunikacie: nadszedł już czas, by wyraźnie zaznaczyć, że o zawodzie ratownika medycznego i jego kompetencjach w systemie ochrony zdrowia musi przede wszystkim decydować środowisko ratowników medycznych. Wystarczy już tej dyskredytacji naszego zawodu przez inne grupy zawodowe... - czytamy w komunikacie PTRM.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem PTRM trzeba doprowadzić do sytuacji, w której system ratownictwa medycznego będzie obsługiwany przez ratowników medycznych a do zespołów ratownictwa medycznego będą zatrudniani tylko ratownicy medyczni.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zaognia się spór na linii ratownicy medyczni - pielęgniarki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA