PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zamieszanie w Toruniu. Lekarze odchodzą, pacjenci płaczą

  • Autor: PAP/JP
  • 6 lip 2022 14:42

Sytuacja na oddziale hematologii miejskiego szpitala w Toruniu zagraża życiu i zdrowiu chorych - mówili w środę w rozmowie z dziennikarzami byli lekarze tej kliniki, jej twórcy, a przede wszystkim pacjenci. Od 1 lipca w placówce przestało pracować trzynastu lekarzy - w tym dziesięciu specjalistów.

Zamieszanie w Toruniu. Lekarze odchodzą, pacjenci płaczą
Sytuacja na oddziale hematologii miejskiego szpitala w Toruniu zagraża życiu i zdrowiu chorych (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Szpital na swojej stronie internetowej informuje, że na oddziale jest obecnie pięcioro lekarzy i trzy rezydentki. Dotychczasowi lekarze przekonują, że część "nowego" zespołu ma jedynie konsultować pacjentów zdalnie lub w bardzo ograniczonym zakresie.
  • PAP pytała o sytuację na tym oddziale dyrektor szpitala w korespondencji mailowej dwukrotnie. Do dziś nie otrzymała odpowiedzi i stanowiska władz placówki.
  • Założycielka oddziału dr Małgorzata Całbecka mówiła, że w jej ocenie obecna sytuacja na tym oddziale jest narażaniem pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Lekarze dotychczas zajmujący się pacjentami na tym oddziale nie porozumieli się z dyrekcją i nie pracują w szpitalu od kilku dni. W środę alarmowali i prosili władze miasta o natychmiastowy dialog i próbę rozwiązania tej sytuacji. Założycielka oddziału dr Małgorzata Całbecka mówiła, że w jej ocenie obecna sytuacja na tym oddziale jest narażaniem pacjentów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

"Nie wyobrażam sobie, żeby ten zespół obecny mógł zastąpić trzynastu lekarzy. To absolutnie niemożliwe. Do tej pory tych trzynastu lekarzy pracowało naprawdę od rana i nie do godziny 14, bo czasami wychodzili dużo później, tyle mieli pracy. Nie wyobrażam sobie, że dwie osoby mogą w tej chwili wszystko zrealizować" - mówiła w rozmowie z dziennikarzami dr Całbecka. Nie kryła przy tym poruszenia i łez w związku z tym, co dzieje się obecnie na oddziale.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Płakali również pacjenci, którzy wskazywali na swój bardzo ciężki stan zdrowia i negatywny wpływ stresu na dalsze rokowania odnośnie choroby. Byli już lekarze oddziału przekonywali, że obecnie na oddziale "realnie" pracuje w sposób stacjonarny zaledwie dwóch lekarzy specjalizujących się w hematologii.

Lekarze i pacjenci poinformowali o apelu do prezydenta miasta ws. rozwiązania problemu z oddziałem hematologii. W swoim piśmie, które można znaleźć na stronie internetowej, piszą m.in. o swoim oburzeniu wobec "stanowiącej zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców miasta oraz regionu sytuacji, w której znalazła się toruńska hematologia".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zamieszanie w Toruniu. Lekarze odchodzą, pacjenci płaczą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Miłka 2022-08-09 09:21:53

    Ale o co chodzi lekarzom. Znowu za mało pieniędzy?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA