PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zakończyła się rekrutacja na szkolenia specjalizacyjne lekarzy

  • Autor: PAP/JP
  • 29 lis 2022 16:34

Zakończyło się jesienne postępowanie kwalifikacyjne na szkolenia specjalizacyjne lekarzy. W sumie – po dwóch turach rekrutacji – 4180 osób zostało zakwalifikowanych i potwierdziło przyjęcie miejsca specjalizacyjnego. W tym 3071 w ramach rezydentury i 1109 w trybie pozarezydenckim.

Zakończyła się rekrutacja na szkolenia specjalizacyjne lekarzy
Zakończyło się jesienne postępowanie kwalifikacyjne na szkolenia specjalizacyjne lekarzy (fot. Pixabay)
REKLAMA

Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego przekazało PAP we wtorek, że w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) i na stronie internetowej CMKP zostały opublikowane ostateczne listy lekarzy i lekarzy dentystów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w jesiennym postępowaniu.

W tej rekrutacji złożonych zostało łącznie 5639 poprawnych formalnie wniosków. W tym w postępowaniu dostępnych było 4218 miejsc rezydenckich i 11 955 pozarezydenckich.

Czytaj też: 112 mln zł na szkolenie pielęgniarek

Najbardziej popularne wśród lekarzy (uwzględniając liczbę złożonych wniosków w trybie rezydenckim z uwzględnieniem specjalizacji podanej przy pierwszym wyborze) były dziedziny: medycyna rodzinna, pediatria, psychiatria, radiologia i diagnostyka obrazowa oraz anestezjologia i intensywna terapia.

W dalszej kolejności znalazły się także: choroba wewnętrzna, dermatologia i wenerologia, położnictwo i ginekologia, kardiologia, endokrynologia oraz ortopedia i traumatologia.

Czytaj też: Pogrom wśród jednoosobowych działalności. A od nowego roku będzie jeszcze gorzej

Najwięcej miejsc rezydenckich zostało rozdysponowanych w następujących dziedzinach (ranking opiera się na liczbie potwierdzonych miejsc szkoleniowych w danej dziedzinie w całym postępowaniu kwalifikacyjnym): medycyna rodzinna - 351, choroby wewnętrzne - 270, pediatria - 252, psychiatria - 227, anestezjologia i intensywna terapia - 210, położnictwo i ginekologia - 207, ortopedia i traumatologia - 139, chirurgia ogólna - 132, kardiologia - 104, neurologia - 101 oraz radiologia i diagnostyka obrazowa - 73.

Od jesieni 2022 r. zmieniły się zasady naboru na specjalizacje lekarskie. Lekarz ubiegający się o specjalizację mógł w jednym wniosku dokonać maksymalnie 15 wyborów, wskazując dziedzinę, województwo i tryb (rezydencki lub pozarezydencki), i trzy jednostki, w których chciałby realizować szkolenie specjalizacyjne. W jesiennej rekrutacji tylko 444 osoby wybrały 15 wariantów, a 1477 osób starało się tylko o jedno miejsce.

CMKP podało, że lekarz biorący udział w postępowaniu kwalifikacyjnym może zwrócić się z wnioskiem do dyrektora Centrum weryfikację postępowania konkursowego w terminie dwóch dni od ogłoszenia list rankingowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zakończyła się rekrutacja na szkolenia specjalizacyjne lekarzy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA