PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Wyższa składka zdrowotna? Polacy za pod jednym warunkiem

  • Justyna Koc
    jk
  • 19 lip 2017 10:53

Aż czterech na dziesięciu ankietowanych zgodziłoby się płacić wyższe składki zdrowotne, a jedna piąta - wyższe podatki. To najważniejsze wnioski z badania Kantar Public na zlecenie Pracodawców RP.

Wyższa składka zdrowotna? Polacy za pod jednym warunkiem
Adobe Stock
REKLAMA

Aż 77 proc. uczestników badania Kantar Public na zlecenie Pracodawców RP jest zdania, że obecne finansowanie państwowej służby zdrowia jest niewystarczające, a pacjenci niezadowoleni - informuje "Gazeta Wyborcza".

Aż 39 proc. jest skłonnych zmniejszyć swoje dochody w celu zwiększenia składki zdrowotnej, a 18 proc. respondentów zgodziłoby się na zwiększenie podatków. Musi jednak zostać spełniony jeden warunek - zwiększone nakłady na ochronę zdrowia przyniosą korzyść w postaci skrócenia kolejek do lekarza i zwiększenia dostępności usług medycznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prywatna opieka medyczna

By skrócić czas oczekiwania na wizytę u lekarza, coraz więcej pracowników stawia na prywatne ubezpieczenie medyczne. Osoby objęte takim ubezpieczeniem zyskują szybki dostęp do konsultacji lekarskich w gwarantowanym, określonym przez ubezpieczyciela terminie oczekiwania na wizytę.

W ubezpieczenie najczęściej wkalkulowany jest koszt badań medycyny pracy, który pracodawca i tak musi ponieść. Często poprawia się także jakość i organizacja badań medycyny pracy. Pracownik jest w stanie wykonać komplet badań w ciągu 2-3 godzin w jednej placówce.

Ponadto, prywatna opieka medyczna to również istotny czynnik motywacyjny. Inwestowanie w pracowników sprawia, że zwiększa się ich zaangażowanie w pracę, poczucie bezpieczeństwa i chęć związania się z firmą na dłużej. Co więcej bezproblemowy dostęp do profesjonalnej opieki medycznej umożliwia szybsze rozpoznanie choroby, rozpoczęcie odpowiedniego leczenia, a co za tym idzie skrócenie absencji w pracy.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyższa składka zdrowotna? Polacy za pod jednym warunkiem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA