PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Wysokie zarobki nawet dla ludzi bez doświadczenia. "To przyciąga kandydatów"

Podobnie jak w innych sektorach, także w obszarze badań klinicznych rekrutacja nie jest łatwym zadaniem. Kandydatów kuszą jednak zarobki, które są wysokie nawet dla niedoświadczonych osób. Ile można zarobić i jakie wymagania trzeba spełnić, by móc pracować w branży?

Wysokie zarobki nawet dla ludzi bez doświadczenia. "To przyciąga kandydatów"
Polski rynek komercyjnych badań klinicznych jest wart ponad 1,4 mld dolarów, a Polska - po awansie - zajmuje aktualnie 11. miejsce w światowym rankingu największych rynków komercyjnych badań klinicznych (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Od kilku lat na polskim rynku pracy zauważalne są coraz większe trudności w pozyskaniu wykwalifikowanych specjalistów w sektorze badań klinicznych.
  • Kandydatów kuszą zarobki, które są wysokie, nawet dla niedoświadczonych osób. W roli CTA (clinical trial assistant) na początku można liczyć na kwoty w zakresie 5-8,5 tys. brutto. CRA (clinical research associate) z kolei to najczęściej widełki 9-15 tys. brutto.
  • Choć badania kliniczne to nadal w głównej mierze miejsce dla badaczy i absolwentów po kierunkach medycznych i przyrodniczych, to coraz częściej pracę w tym obszarze podejmują również osoby bez wykształcenia naukowego, a jedynie po wewnętrznym kursie firmy CRO.

Polski rynek komercyjnych badań klinicznych jest wart ponad 1,4 mld dolarów, a Polska - po awansie - zajmuje aktualnie 11. miejsce w światowym rankingu największych rynków komercyjnych badań klinicznych.

Jednocześnie sektor iBPCT (innowacyjnych biofarmaceutycznych komercyjnych badań klinicznych) w Polsce tworzy 9 tysięcy miejsc pracy. Takie wnioski płyną z raportu "Komercyjne badania kliniczne w Polsce. Możliwości zwiększenia liczby i zakresu badań klinicznych w Polsce", który powstał na zlecenie Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma i Polskiego Związku Pracodawców Firm Prowadzących Badania Kliniczne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rekrutacja nie jest łatwa

Podobnie jak w innych sektorach, także w obszarze badań klinicznych rekrutacja nie jest łatwym zadaniem. Martyna Blachowska, head of recruitment area w firmie Neuca, wskazuje, że od kilku lat na polskim rynku pracy zauważalne są coraz większe trudności w pozyskaniu wykwalifikowanych specjalistów. Najwięcej wyzwań dotyczy obszarów, które dynamicznie się rozwijają i w których wymagana jest unikalna na rynku wiedza.

- Najtrudniej pozyskać specjalistów z obszaru IT, programistów, analityków, kierowników projektów IT oraz z obszaru badań klinicznych, doświadczonych monitorów czy kierowników badań klinicznych - wymienia Martyna Blachowska.

Mariusz Popin, life sciences senior manager w Hays Poland, zauważa, że obecnie trudno jest pozyskać specjalistów na stanowiska typu CRA (clinical research associate) z odpowiedzialnością za monitoring badań klinicznych i pracę w terenie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wysokie zarobki nawet dla ludzi bez doświadczenia. "To przyciąga kandydatów"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Anka 2022-06-20 13:38:32

    Pracując po drugiej stronie jeszcze w zeszłym roku można było wygrać hulajnogę.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA