Wykonujący inne zawody medyczne: Mamy swoje problemy zawodowe, o których chcemy rozmawiać

Negocjacje z pracodawcami, rozmowy w ministerstwie, skłócenie środowiska medycznego. Takie gorące lato zafundowało nam Ministerstwo Zdrowia - pisze w liście do portalu rynekzdrowia.pl Grażyna Musiałkiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wykonujący inne zawody medyczne: Mamy swoje problemy zawodowe, o których chcemy rozmawiać

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

10 sie 2015 20:17


27 maja we Wrocławiu z inicjatywy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii organizacje związkowe reprezentujące pracowników diagnostyki laboratoryjnej, elektroradiologii, medycyny nuklearnej, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, masażystów, radioterapii podpisały porozumienie o wspólnym działaniu w interesie grup zawodowych reprezentowanych przez swoje organizacje.

Poparcia udzieliło nam również Polskie Towarzystwo Elektroradiologii i Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.

Czekaliśmy cierpliwie na spotkanie z ministrem zdrowia Marianem Zembalą, ale zgodnie z jego wypowiedzią, cytuję: ''nie będę się spotykał z różnymi grupami i spełniał ich życzenia''. Przyjął nas 5 sierpnia wiceminister Cezary Cieślukowski w towarzystwie Jakuba Bydłonia, dyrektora departamentu dialogu społecznego.

Obecny był również Mateusz Komza, dyrektor departamentu spraw obronnych, zarządzania kryzysowego i ochrony informacji niejawnych.

Dyskusja z wiceministrem i dyrektorami trwała 3 godziny. Okazało się, że wszyscy jesteśmy ''wyróżnieni'' i wręcz ''traktowani specjalnie'' przez nasz resort zdrowia.

Grażyna Musiałkiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii

Całą treść listu znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.