PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

"Wyjątkowy bubel prawny" - Konfederacja o projekcie ustawy covidowej

Ten projekt jest wyjątkowym bublem prawnym i ma tak skomplikowane zapisy, że widać tu rękę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - ocenił przewodniczący koła Konfederacja Jakub Kulesza. Z kolei poseł Grzegorz Braun wezwał do kolejnego społecznego sprzeciwu przeciwko, jak mówił, segregowaniu Polaków.

  • Autor: PAP/JP
  • 28 sty 2022 13:04
"Wyjątkowy bubel prawny" - Konfederacja o projekcie ustawy covidowej
Posłowie Konfederacji Jakub Kulesza i Grzegorz Braun (fot. PAP/Tomasz Gzell)
REKLAMA
  • W czwartek późnym wieczorem grupa posłów PiS wniosła do Sejmu projekt nowej ustawy covidowej, który zakłada m.in. wprowadzenie rozwiązań umożliwiających pracownikom nieodpłatne testowanie w kierunku SARS-CoV-2, a także żądanie przez pracodawców informacji o negatywnym wyniku takiego testu.
  • "Ten projekt jest wyjątkowym bublem prawnym i ma tak skomplikowane zapisy, że widać tutaj rękę prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Takiego gniota prawnego, takiej głupoty, ja jeszcze w tym parlamencie nie widziałem" - oświadczył Kulesza w piątek podczas konferencji prasowej w Sejmie.
  • Według niego projekt grupy posłów PiS "będzie miał na celu zmuszanie pracowników do poddawania się testom", a przymus taki miałby polegać w jego ocenie na "systemowym kablowaniu, systemowym donoszeniu, za co nagroda może być bardzo duża, bo może wynosić aż 15 tys. złotych". "Wrócimy do czasów donosicielstwa" - podsumował.

Jednocześnie Kulesza uznał, że przekazanie wcześniejszej projektu "ustawy Hoca do kosza" jest dużym sukces "wszystkich obywateli, którzy zaangażowali się w protesty" przeciwko temu projektowi, który - jego zdaniem - "łamał podstawowe prawa obywatelskie". Miał on umożliwić weryfikację przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

"Jak donoszą media, minister (zdrowia Adam) Niedzielski zapowiadał, że jeżeli ta ustawa nie przejdzie, to on się poda do dymisji, więc oczekujemy wywiązania się z tego słowa. Czekamy ze zniecierpliwieniem na dymisję ministra Niedzielskiego" - oświadczył Kulesza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poseł Grzegorz Braun nawiązał do numeru druku 1981, który nadano nowemu projektowi ustawy covidowej grupy posłów PiS i przekonywał, że jest to "stan wojennym w pigułce", co może dotknąć pracowników, pracodawców, pracobiorców, którzy będą żyli w państwie, "już nawet nie policyjnym, bo policja nie będzie tu miała nic do roboty, ale w państwie kapusiów, donosicieli, w którym rola przywódcza jedynie słusznej dziś partii, jest rolą szczującego jednych na drugich".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Wyjątkowy bubel prawny" - Konfederacja o projekcie ustawy covidowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA