Wrocław: Ratownicy z pogotowia obawiają się, że stracą pracę

Dyrekcja Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu ogłosiła konkurs dla ratowników, choć wcześniej podpisała aneksy, przedłużające współpracę z dotychczasowymi pracownikami. Teraz domaga się ich zwrotu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław: Ratownicy z pogotowia obawiają się, że stracą pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

11 gru 2014 14:33


Ratownicy obawiają się, że część z nich straci pracę albo będzie zarabiać jeszcze mniej niż obecnie. Oceniają, że aby wygrać konkurs, będą musieli obniżyć stawki. Atmosferę wśród załogi pogarsza fakt, że lekarze pracujący w pogotowiu dostali podwyżki. Ratownicy zapowiadają, że jeśli sytuacja się nie zmieni, rozpoczną strajk.

Czytaj też: Beata Pająk-Michalik dyrektorem Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Grażyna Paszkiet-Wójcik, rzecznik Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, pogotowie zobligowane jest do działania zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.

- Zgodnie z art. 26 ustawy o działalności leczniczej udzielenie zamówienia na świadczenia zdrowotne następuje na podstawie umowy zawartej pomiędzy udzielającym i przyjmującym zamówienie. Przy czym zawarcie takiej umowy może nastąpić jedynie po przeprowadzeniu konkursu - dodaje rzeczniczka.

Zaznacza jednocześnie, że pogotowie nie przewiduje obniżania obowiązujących stawek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.