PARTNERZY PORTALU

W Opolskiem przedsiębiorcy chętnie korzystają z e-zwolnień

  • Autor: PAP/KDS
  • 31 gru 2018 14:58

Według danych ZUS w woj. opolskim pod koniec roku niespełna trzysta z prawie ośmiu tysięcy przedsiębiorstw nie miało profilu PUE ZUS. Z możliwości otrzymywania e-zwolnień chętnie korzystają małe firmy – powiedział rzecznik ZUS w Opolu Sebastian Szczurek.

W Opolskiem przedsiębiorcy chętnie korzystają z e-zwolnień
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W woj. opolskim składki ZUS płaci 54,8 tys. przedsiębiorstw. Większość z nich, bo aż 32,6 tys. to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Z pozostałych 22 tys. blisko 8 tys. firm jest zobligowanych po posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych. Dzięki niemu mogą otrzymywać e-zwolnienia swoich pracowników.

- W woj. opolskim na przełomie listopada i grudnia tylko 285 płatników nie miało profilu PUE ZUS, mimo takiego obowiązku. Na 7951 pracodawców, którzy byli do tego zobligowani w przeddzień wejścia w życie e-zwolnień, to dobry wynik. Jednak zapominalskim ciągle o tej powinności przypominamy - powiedział rzecznik prasowy ZUS w Opolu Sebastian Szczurek.

Z możliwości korzystania z usług PUE ZUS coraz chętniej korzystają przedsiębiorcy ubezpieczający do pięciu pracowników, chociaż nie mają takiego obowiązku. W ocenie ZUS wynika to m.in. z czasu, w jakim informacje o niedyspozycji pracownika dochodzą do pracodawcy, co bywa niezwykle istotne w sytuacji niewielkiej obsady kadrowej firmy, kiedy pracodawca musi znaleźć zastępstwo za nieobecnego pracownika.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Opolskiem przedsiębiorcy chętnie korzystają z e-zwolnień

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA