×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Małopolsce ponad 400 osób zainteresowanych pracą w szpitalach tymczasowych

  • Autor: PAP/RAF
  • 14 lis 2020 10:14

430 osób zgłosiło się do tej pory w ramach rekrutacji personelu do szpitali tymczasowych w Małopolsce. To lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni oraz wolontariusze, którzy chcą pomóc, choć nie mają kwalifikacji medycznych.

W Małopolsce ponad 400 osób zainteresowanych pracą  w szpitalach tymczasowych
W Małopolsce ma powstać sześć szpitali tymczasowych. (Fot. Fotolia)
REKLAMA

- Obok pielęgniarek i lekarzy zgłasza się wiele osób, które wskazują jako docelowe stanowisko pomocnicze - związane z obsługą organizacyjną czy techniczną - poinformowała rzeczniczka wojewody Joanna Paździo.

Dodała, że są też zgłoszenia od wolontariuszy np. "w trakcie bycia harcerzem (…) uczęszczałem na kursy związane z pierwszą pomocą. (…) Mogę pełnić służbę wolontaryjną w opiece nad osobami chorymi pod nadzorem służb medycznych, a także podjąć się bardziej "fizycznych" aspektów wolontariatu" albo "Mogę pracować np. jako kierowca czy pomocnik do różnych prostych czynności niemedycznych".

Na uruchomioną przez Małopolski Urząd Wojewódzki infolinię dzwonią też studenci medycyny i kierunków pokrewnych np. fizjoterapii, którzy nie posiadają jeszcze uprawnień do wykonywania zawodu, ale chcieliby nabrać doświadczenia. - Dzwoniła nawet jedna osoba niepełnosprawna, również wyrażająca chęć pomocy - powiedziała Paździo.

Czytaj też: Zarządzanie w czasach pandemii oparte na zaufaniu i komunikacji

Rzeczniczka wojewody dodała, że niezależnie od rekrutacji prowadzonej poprzez stronę www.szpitaledlamalopolski.pl do dyrektorów szpitali, które mają być placówkami patronackimi dla szpitali tymczasowych i do podmiotów odpowiedzialnych za tworzenie tych szpitali wysłano pisma z prośbą o podjęcie aktywnych działań mających na celu pozyskanie personelu do pracy.

W Małopolsce ma powstać sześć szpitali tymczasowych. Pierwszy z nich działa w dawnym Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof (CUMRiK) u zbiegu ulic Kopernika i Botanicznej w Krakowie. Pod koniec listopada gotowa ma być kolejna taka placówka w hali EXPO Kraków.

Do Szpitala Uniwersyteckiego - w oparciu o decyzje wojewody małopolskiego - zgłosiły się 73 osoby. Wydawane są kolejne decyzje, także dotyczące personelu dla szpitala tymczasowego uruchamianego w Krynicy-Zdroju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Małopolsce ponad 400 osób zainteresowanych pracą w szpitalach tymczasowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA