W kraju pracuje 11 tys. ratowników medycznych

W ciągu roku karetki wyjeżdżają do różnych zdarzeń ponad dwa miliony razy - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Cezary Rzemek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W kraju pracuje 11 tys. ratowników medycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 sty 2014 12:14


Odpowiadał on na pytania posłów Twojego Ruchu oraz Prawa i Sprawiedliwości, którzy pytali o funkcjonowanie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Poinformował, że w najbliższym czasie do konsultacji zostanie skierowany projekt zmian w ustawie o państwowym ratownictwie medycznym. "Chcemy urealnić niektóre zapisy, jak również unowocześnić, jeżeli chodzi o możliwości udzielania pomocy przez ratowników medycznych na innych oddziałach" - powiedział Rzemek.

"W systemie ratownictwa medycznego jest ponad dwa miliony dwieście wyjazdów rocznie. Mamy pracujących ok. 11 tys. ratowników medycznych. Tyle wykazują jednostki, które zatrudniają poprzez wojewodów" - powiedział wiceminister zdrowia.

"Na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni ze stanu ratownictwa medycznego, natomiast wymaga uszczegółowienia, jeśli chodzi o system szkolenia, dokształcania się i to w zmianach ustawy będzie ujęte"
- dodał.

Wiceminister mówił także o transporcie medycznym. "Transport jest zawierany między dwoma niezależnymi podmiotami. Tym, który świadczy usługi zdrowotne, a tym, który ma transport medyczny, karetki. To od umów, jakie zawierają te podmioty, zależy jak te karetki szybko dojeżdżają do nich. Jest to transport międzyszpitalny. Minister zdrowia nie ma możliwości uregulowania w obecnym stanie, jaki ma być czas dojazdu karetek transportowych zawierany w umowach pomiędzy dwoma podmiotami prywatnymi" - podkreślił wiceszef MZ.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.