W Gdyni zagrożonych jest 20 szpitalnych etatów

Ponad 20 osób ze Szpitala Morskiego w Redłowie ma stracić wkrótce pracę. Związki zawodowe twierdzą, że złamane zostały ustalenia zawarte na spotkaniu przedstawicieli placówki z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Gdyni zagrożonych jest 20 szpitalnych etatów

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

24 mar 2015 18:43


Jak podaje Dziennik Bałtycki, w ramach redukcji zatrudnienia pracę stracić ma ponad 20 osób z pionu administracyjnego oraz laboratorium w Redłowie.

Ilona Kwiatkowska-Falkowska, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w połączonych szpitalach przypomina, iż wicemarszałek województwa Hanna Zych-Cisoń obiecała, że zwolnień nie będzie, a z pracy odchodzić będą osoby jedynie z przyczyn naturalnych, na przykład osiągnięcia wieku emerytalnego.

Wicemarszałek Zych-Cisoń zaprzecza jednak, aby tego typu deklaracje padły z jej ust. Przypomina, że mówiła, iż nie dojdzie do zwolnień wśród białego personelu. Nigdy nie obiecywała, iż nie będzie cięć w pionie administracji. Wskazuje, że byłoby to nielogiczne, a jednym z podstawowych założeń połączenia szpitali było ograniczenie kosztów administracyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.