×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Chinach ponad 1700 pracowników służby zdrowia zarażonych koronawirusem

  • Autor: PAP/RAF
  • 15 lut 2020 11:07

W Chinach koronawirusem zaraziło się co najmniej 1716 pracowników służby zdrowia, a sześciu z nich zmarło - poinformował w piątek wicedyrektor państwowej komisji zdrowia Zeng Yixin. Liczba ofiar śmiertelnych wirusa w całym kraju wzrosła tego dnia do 1381.

W Chinach ponad 1700 pracowników służby zdrowia zarażonych koronawirusem
Do wtorku (11 lutego) odnotowano 1716 zakażeń wśród pracowników ochrony zdrowia. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Według danych komisji do północy z czwartku (13 lutego) na piątek (14 lutego) w Chinach odnotowano łącznie prawie 64 tys. przypadków zakażenia.
  • W ciągu doby, w czwartek (13 lutego), odnotowano 121 zgonów spowodowanych wirusem.
  • Do wtorku (11 lutego)odnotowano 1716 zakażeń wśród pracowników służby zdrowia, z czego 87 proc. - w prowincji Hubei. Sześć z tych osób zmarło.

Według danych komisji do północy z czwartku (13 lutego) na piątek (14 lutego) w Chinach odnotowano łącznie prawie 64 tys. przypadków zakażenia. Ponad 55,7 tys. osób wciąż przebywa w szpitalach, z czego ponad 10 tys. przypadków określono jako ciężkie. Łącznie 6723 pacjentów wyzdrowiało i zostało już wypisanych ze szpitali.

W ciągu doby, w czwartek (13 lutego), odnotowano 121 zgonów spowodowanych wirusem. Jednocześnie w prowincji Hubei w ognisku epidemii łączną liczbę zmarłych skorygowano w dół o 108 osób, ponieważ - jak wyjaśniono w komunikacie komisji - zostały one policzone dwukrotnie.

Do wtorku (11 lutego) odnotowano 1716 zakażeń wśród pracowników służby zdrowia, z czego 87 proc. - w prowincji Hubei. Sześć z tych osób zmarło.

Czytaj też: Firma w Dublinie zamyka biura w strachu przed koronawirusem

- Obecnie służba pracowników medycznych na pierwszej linii jest bardzo trudna. Warunki pracy i odpoczynku są ograniczone, presja psychiczna jest ogromna, a ryzyko zakażenia jest wysokie - powiedział wiceminister Zeng.

Z powodu zakażenia koronawirusem zmarł między innymi lekarz Li Wenliang, który pod koniec grudnia ostrzegał kolegów po fachu przed epidemią, ale policja zarzuciła mu "rozpowszechnianie plotek" i nakazała zaprzestanie "nielegalnych działań". Jego śmierć rozgniewała Chińczyków i wywołała falę krytycznych komentarzy pod adresem władz oraz apeli o wolność wypowiedzi.

W czwartek państwowe media poinformowały o odwołaniu ze stanowisk sekretarza Komunistycznej Partii Chin (KPCh) w Hubei Jiang Chaolianga oraz szefa partii w Wuhanie, stolicy tej prowincji, Ma Guoqianga. Wcześniej posady straciło już dwoje najważniejszych urzędników w regionalnej komisji zdrowia Hubei.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Chinach ponad 1700 pracowników służby zdrowia zarażonych koronawirusem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA