×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uśmiechnij się, jesteś w pracy w Dzień Optymisty

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 21 sie 2019 12:20

21 sierpnia przypada Światowy Dzień Optymisty. To młode święto obchodzone od 3 lat. Uśmiechacie się w pracy? To pomaga - przekonują analitycy i badacze ludzkiej psychiki.

Uśmiechnij się, jesteś w pracy w Dzień Optymisty
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Optymistyczny dzień zrodził się z inicjatywy fundacji, która promuje pozytywne spojrzenie na życie.
  • Polscy pracownicy w 2019 r. są bardziej optymistyczni niż jeszcze kilka lat temu. Optymizm rośnie także wśród kierujących światowymi firmami.
  • Analitycy i badacze optymizmu i ludzkiej psychiki wskazują na pozytywne aspekty śmiechu i humoru. Ma on jednak i mroczną stronę. Potrafi być formą agresji wobec innych.

Optymista wedle definicji potocznej, to człowiek który widzi szklankę do połowy pełną. W bardziej psychologicznym ujęciu to osoba podchodząca do życia i jego spraw w sposób pozytywny. Zakłada, że sytuacja będzie jej sprzyjać a szczęście lub inna forma losu pomoże w dążeniach, planach i codziennych obowiązkach.

Optymista jest przekonany, że życie jest zasadniczo dobre a świat urządzony racjonalne. Pozwala to rozsądnie rozwiązywać problemy a każda sytuacja ma pozytywne wyjście.

Światowy Dzień Optymisty obchodzimy od 2016 r., więc dopiero po raz trzeci. Ciekawe, że na dzień poświęcony pozytywnemu nastawieniu do życia zdecydowaliśmy się dopiero w XXI w. Była to inicjatywa polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, która poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem. Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia. Zachęca wszystkich do zmiany postawy na - oczywiście - bardziej optymistyczną.

Czytaj też: Wydaje się, że rynek pracy nie ma dna

O słuszności tego dnia fundacja przekonuje cytując badania, które dowodzą, że „z natury” jesteśmy optymistami i - co więcej - że się to opłaca. Jak dowiódł zespół psychologów Uniwersytetu w Heidelbergu, "optymistyczne nastawienie u 58-latków w okresie następnych 21 lat zmniejszyło wskaźnik umieralności 30-krotnie."

Polscy optymiści w pracy w 2019 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uśmiechnij się, jesteś w pracy w Dzień Optymisty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA