×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ukraińcy i Białorusini zdają właśnie w Polsce ważny egzamin

  • Autor: PAP/JP
  • 29 maj 2023 11:45

Do lekarskiego egzaminu weryfikacyjnego (LEW) przystąpi w poniedziałek w Łodzi 900 osób, które ukończyły studia medyczne w państwie niebędącym członkiem Unii Europejskiej i chcą wykonywać zawód lekarza w Polsce. To przede wszystkim obywatele Ukrainy i Białorusi.

Ukraińcy i Białorusini zdają właśnie w Polsce ważny egzamin
Do lekarskiego egzaminu weryfikacyjnego (LEW) przystąpi w poniedziałek 900 osób, które ukończyły studia medyczne w państwie niebędącym członkiem Unii Europejskiej (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Wśród prawie 900 osób mających przystąpić do egzaminu najwięcej jest obywateli Ukrainy i Białorusi, ale także kilkudziesięciu Polaków.
  • O prawo do wykonywania zawodu lekarza będą ubiegać się także osoby z Indii, Gruzji i z Egiptu. W ubiegłym roku łącznie - w sesji wiosennej i jesiennej - do LEW przystąpiły 1123 osoby.
  • Pozytywny wynik egzaminu to jednak dopiero pierwszy krok w kierunku uzyskania prawa do wykonywania zawodu lekarza w Polsce.

"W poniedziałek w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się lekarski egzamin weryfikacyjny (LEW). Do egzaminu przystąpią osoby, które ukończyły studia medyczne w państwie niebędącym państwem członkowskim Unii Europejskiej. Osoby takie, chcąc wykonywać zawód lekarza w Polsce, muszą wcześniej potwierdzić, że ich wykształcenie odpoiada wymaganiom stawianym absolwentom polskich uczelni medycznych. Mogą to zrobić albo poprzez nostryfikację dyplomu, albo właśnie poprzez złożenie LEW" - podało w komunikacie Centrum Egzaminów Medycznych (CEM).

Wśród prawie 900 osób mających przystąpić do egzaminu najwięcej jest obywateli Ukrainy i Białorusi, ale także kilkudziesięciu Polaków. O prawo do wykonywania zawodu lekarza będą ubiegać się także osoby z Indii, Gruzji i z Egiptu. W ubiegłym roku łącznie - w sesji wiosennej i jesiennej - do LEW przystąpiły 1123 osoby.

Zdający muszą również złożyć lekarski egzamin końcowy i ukończyć staż podyplomowy

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ukraińcy i Białorusini zdają właśnie w Polsce ważny egzamin
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA