×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tysiąc złotych stypendium dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy

  • Autor: PAP/jk
  • 17 cze 2022 13:27

Studentki i studenci pielęgniarstwa, którzy po zakończeniu nauki co najmniej trzy lata przepracują w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim lub w Rydułtowach, mogą liczyć na tysiąc złotych miesięcznego stypendium fundowanego przez władze powiatu wodzisławskiego. Nabór wniosków trwa do 19 września.

Tysiąc złotych stypendium dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy
W marcu br. wodzisławski szpital ogłosił również chęć przyjęcia o pracy lekarzy różnych specjalności i pielęgniarek z Ukrainy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Wodzisławskie starostwo powiatowe jest organem prowadzącym dla Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim. Samorządowy program stypendialny zainicjowano jesienią 2020 r., z intencją zapewnienia kadry pielęgniarskiej dla obu szpitali.

W nowym naborze o stypendium mogą starać się studenci III roku studiów pierwszego stopnia lub II roku studiów drugiego stopnia, kształcący się na kierunku pielęgniarstwo. By uzyskać świadczenie, nie mogą oni powtarzać roku ani korzystać z urlopów określonych w regulaminie studiów czy np. macierzyńskich albo rodzicielskich. Muszą też zobowiązać się do podjęcia pracy w szpitalu w Wodzisławiu lub w Rydułtowach najpóźniej trzy miesiące od zakończenia studiów, na co najmniej trzy lata.

Wniosek stypendialny, sporządzony zgodnie z określonym wzorem, wraz z załącznikami należy składać w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim lub przesłać pocztą. Stypendium przysługuje przez dziewięć miesięcy, w okresie studiów - od 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2023 r.

Tworząc powiatowy program, wodzisławscy samorządowcy m.in. brali pod uwagę prognozy, zgodnie z którymi w ciągu najbliższych 10 lat jedna trzecia polskich szpitali może zostać zamknięta z powodu braku personelu pielęgniarskiego. Inicjatywa jest próbą lokalnego przeciwdziałania temu i przekonywania studentek i studentów kierunków pielęgniarskich do pozostania i podjęcia pracy w mieście.

W marcu br. wodzisławski szpital ogłosił również chęć przyjęcia o pracy lekarzy różnych specjalności i pielęgniarek z Ukrainy.

Podobny program realizuje także Częstochowa, gdzie przedsięwzięcie, adresowane początkowo tylko do przyszłych lekarzy, w ubiegłym roku rozszerzono o pielęgniarki. Nazwę częstochowskiego programu zmieniono wówczas z "Dostępny lekarz" na "Częstochowa dla Medyków". Celem miejskiego programu jest zapewnienie kadry dla Miejskiego Szpitala Zespolonego.

Oprócz stypendiów program "Częstochowa dla Medyków" zakłada także pomoc samorządu w szkoleniu, dokształcaniu i podnoszeniu kwalifikacji osób wykonujących zawody medyczne. Również z tej możliwości - obok lekarzy - w razie potrzeb mogą korzystać pielęgniarki i pielęgniarze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tysiąc złotych stypendium dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA