Turcja: Urzędnicy uprawiający sport, mogą przychodzić godzinę później do pracy

Urzędnicy w prowincji Edirne, na zachodzie Turcji, mogą przychodzić do pracy nie na 8.30, a godzinę później, jeśli dodatkowe 60 minut czasu wolnego przeznaczą na ćwiczenia fizyczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Turcja: Urzędnicy uprawiający sport, mogą przychodzić godzinę później do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 sie 2015 12:58


Urzędy zapewnią pracownikom pomoc w wyborze najlepszej dla nich dyscypliny sportu, zatrudnią też dietetyka. Dziennik "Sabah" napisał, że nie wiadomo, w jaki sposób urzędy będą kontrolować, czy pracownicy rzeczywiście wykorzystują dodatkową godzinę na ćwiczenia, a nie np. na dłuższy sen przed pracą - podał portal BBC News.

"Naszym lekarstwem jest sport"

Kampania "Naszym lekarstwem jest sport" wpisuje się w prowadzony przez lokalne władze program walki z otyłością wśród mieszkańców. Gubernator prowincji Edirne, Dursun Ali Sahin, nie chce, aby konieczność wczesnego przychodzenia do pracy zniechęciła urzędników do uprawiania sportu.

Czytaj też: KGHM wysyła swoich pracowników do uzdrowisk

"Sam zastanawiam się nad porannymi spacerami, są bardzo zdrowe" - powiedział. Dodał, że dzięki kampanii "nawet osoby z wysokim cholesterolem mogą znaleźć coś dla siebie".

W trosce o zdrowie pracowników

To kolejna już próba zachęcenia mieszkańców prowincji do podjęcia wysiłku na rzecz poprawy zdrowia - przypomina BBC. W styczniu gubernator wydał zakaz korzystania z wind na pierwszych trzech piętrach we wszystkich budynkach użyteczności publicznej.

Wcześniej zarządził, by - wbrew tureckiej tradycji słodzenia herbaty dwiema kostkami cukru - lokalne kawiarnie podawały tylko jedną kostkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.