Tomaszowskie Centrum Zdrowia: Lekarze zarabiają za dużo więc trzeba ich zwolnić

Zdaniem zarządu zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia lekarze mają zbyt wysokie wynagrodzenia. To powód do zwolnień.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tomaszowskie Centrum Zdrowia: Lekarze zarabiają za dużo więc trzeba ich zwolnić

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

25 maj 2015 10:39


Lekarze ze szpitala w Tomaszowskim Centrum Zdrowia otrzymują wypowiedzenia, bo zdaniem zarządu spółki mają zbyt wysokie wynagrodzenia, które pogrążają szpital w długach.

Wypowiedzenia otrzymali już lekarze z oddziału chorób wewnętrznych i z chirurgii, którzy byli na kontraktach. Niebawem będą dostawali je kolejni lekarze ze szpitala, którzy również są na umowach kontraktowych.

Zdaniem zarządu szpitala, wspieranego przez władze powiatu, to jedyny sposób, by praca medyków była bardziej efektywna i wyceniania adekwatnie do kontraktu NFZ.

Kilka miesięcy temu okazało się, że szpital, który do tej pory był na plusie, z początkiem roku zaczął przynosić straty, pojawiły się kłopoty z odprowadzaniem składek do ZUS.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

SZEV 2015-05-29 17:03:44

Lekarz powinien zarabiac duzo, nawet wiecej niz w Tomaszowie, ale praca na etacie szpitalnym czy przychodnianym powinna byc jego jedynym etatem, a nie biegaja ze szpitala do prywaty, byliby bardziej zaangazowani, pracowali dluzej, moze skrocilyby sie kolejki a tak mysla jak trzmychnac do prywatnego gabinetu lub innego dodatkoewgo zajecia. Cos takiegi tylko w Polsce, ale kto to ma zmienic, Kopacz i Arlukowicz to lekarze wiec kolegom tego nie zabronia.