Technicy farmaceutyczni: skupimy się jakości kształcenia

Sam fakt przesunięcia terminu wygaszania kształcenia uważamy za pewien sukces, bowiem pierwotnie była mowa o natychmiastowym zakończeniu kształcenia - komentuje decyzję MEN Dominik Żyro, prezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych Rzeczypospolitej Polskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Technicy farmaceutyczni: skupimy się jakości kształcenia

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

5 wrz 2014 9:22


Minister Edukacji Narodowej podpisał 8 sierpnia rozporządzenie w sprawie zakończenia kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj też: Los zawodu "technik farmaceutyczny" przesądzony

- Z drugiej jednak strony nie mamy przekonania, że podpisanie rozporządzenia to dobra decyzja. Doświadczenia z niektórych obszarów szkolnictwa zawodowego pokazują, że w kilkanaście lat po zakończeniu kształcenia na rynku zaczyna brakować specjalistów - mówi Dominik Żyro.

Czytaj też: Nieustannie poszukiwani specjaliści

Prezes Związku zrzeszającego techników farmaceutycznych zapowiada, że prace skoncentrują się teraz na podnoszeniu jakości kształcenia, by poziom nauczania w tym zawodzie był weryfikowany.

- Tego teraz brakuje, szczególnie jeśli chodzi o niektóre prywatne szkoły, pozbawione odpowiedniego wyposażenia. Inaczej sytuacja wygląda w szkołach publicznych, które zwykle są jednocześnie ośrodkami egzaminacyjnymi. Słuchacze mają zagwarantowaną odpowiednią jakość nauczania i możliwość praktycznych zajęć w dobrze wyposażonych pracowniach. Wystosowaliśmy do Ministerstwa Zdrowia pismo dotyczące zorganizowania grupy eksperckiej, która pochyli się nad opracowaniem standardów nauczania w zawodzie technika farmaceutycznego. Czekamy na odpowiedź - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.