×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szumowski: Planujemy kolejne spotkania z fizjoterapeutami i dyrektorami NFZ

  • Autor: PAP/AT
  • 23 paź 2019 13:26

Planujemy kolejne spotkania z fizjoterapeutami i diagnostami oraz z dyrektorami NFZ, by omawiać dalej sytuację w poszczególnych placówkach. Do końca roku liczymy na to, że większość placówek ureguluje swój stosunek pracy z tymi grupami medycznymi - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski: Planujemy kolejne spotkania z fizjoterapeutami i dyrektorami NFZ
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w środę (23 października) minister zdrowia kolejny raz spotkał się z przedstawicielami związków fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. Prowadzą oni od 23 września strajk z powodu niewywiązania się - jak twierdzą - resortu ze złożonych im obietnic. Domagają się - oprócz podwyżki płac o 1200 zł netto - bezpłatnych szkoleń, adekwatnej wyceny świadczeń, szybkiego dostępu pacjenta do fizjoterapeuty i braku limitów na badania laboratoryjne oraz poprawy wynagrodzeń i warunków pracy dla innych zawodów medycznych.

W wypowiedzi dla mediów uczestniczący w spotkaniu minister zdrowia powtórzył, że po weryfikacji porozumień, które trwają już kilka tygodni, wynika, że podwyżki dla tej grupy zawodowej wyniosły średnio 370 zł.

"Cała akcja, która trwa już od lata, może trochę wcześniej, i przyniosła taki efekt, że gros podmiotów dała podwyżki. Średnio wynoszą one 370 zł. To jest pozytywny efekt" - powiedział Szumowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szumowski: Planujemy kolejne spotkania z fizjoterapeutami i dyrektorami NFZ
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA