PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szpital w Głubczycach zawiesza działalność oddziału ginekologiczno-położniczego

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach skierował do opolskiego oddziału NFZ wniosek o wyrażenie zgody na zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego. To już trzeci szpital w województwie, który ogranicza działalność z powodu braku lekarzy.

Szpital w Głubczycach zawiesza działalność oddziału ginekologiczno-położniczego
Brak lekarzy zaczyna paraliżować działalność oddziałów położniczych (fot. pixabay.com)
REKLAMA

Na początku roku decyzję o zawieszeniu oddziału ginekologiczno-położniczego podjęło kierownictwo Prudnickiego Centrum Medycznego. Jak informuje opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, placówka otrzymała kolejną zgodę na zawieszenie funkcjonowania oddziału od 22 czerwca do 5 lipca tego roku.

W podobnej sytuacji znajduje się szpital powiatowy w Kluczborku, który od stycznia tego roku zawiesił działalność oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem noworodków. Kolejna, dwutygodniowa zgoda na zawieszenie kończy się 28 czerwca.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do NFZ w Opolu o wyrażenie zgody na zawieszenie oddziału wpłynął już wniosek szpitala w Głubczycach. Tak jak w przypadku Prudnika i Kluczborka, powodem jest brak personelu medycznego koniecznego do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania oddziału. Jeżeli placówce nie uda się zatrudnić lekarzy, zostanie wydana zgoda na zawieszenie oddziału od 1 do 14 lipca.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Szpital w Głubczycach zawiesza działalność oddziału ginekologiczno-położniczego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Katarzyna 2019-07-01 14:25:44

    Czy to jest ten sam szpital w którym zmarl anestezjolog po kilku dobach pracy bez przerwy a pięciodobowe dyżury to norma? Jeśli tak to się nie dziwię lekarzom.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA