Szpital nowocześnie zarządzany? Trwa rekrutacja na szkolenia

Dyrektorzy i prezesi, naczelnicy i ordynatorzy, pielęgniarki naczelne i oddziałowe – jednym słowem wszyscy, którzy chcą dobrze zarządzać i być dobrze zarządzanym mogą wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez MZ we współpracy z SGH.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szpital nowocześnie zarządzany? Trwa rekrutacja na szkolenia

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

28 lut 2013 10:30


Departament Ubezpieczenia Zdrowotnego Ministerstwa Zdrowia we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie realizuje projekt: „Nowoczesne zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej - szkolenia z zakresu rachunku kosztów i informacji zarządczej oraz narzędzi restrukturyzacji i konsolidacji ZOZ", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest przekazanie pracownikom podmiotów leczniczych - w szczególności tym zaliczającym się do szeroko rozumianej kadry zarządzającej - wiedzy w zakresie możliwości wykorzystania nowego modelu rachunku kosztów (przygotowanego przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej) w procesie uzyskiwania rzetelnej informacji o rzeczywistych kosztach świadczeń opieki zdrowotnej i w procesie zarządzania podmiotami leczniczymi - czytamy na stronie internetowej resortu.

Prezentowane rozwiązania z zakresu nowego modelu rachunku kosztów mają być podstawą do tworzenia przyszłych rozwiązań legislacyjnych w tym zakresie. Dlatego celem szkolenia jest także przedstawienie założeń nowego modelu rachunku kosztów, co może w istotny sposób ułatwić jego późniejsze wdrażanie.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się także z wiedzą na temat nowoczesnych narzędzi restrukturyzacji oraz modeli organizacji opieki zdrowotnej zgodnie z ideą opieki koordynowanej (managed care).

MZ zaprasza do udziału w szkoleniu: dyrektorów, prezesów, głównych księgowych i ich zastępców, naczelników, ordynatorów, pielęgniarki naczelne, oddziałowe, koordynujące, pełnomocników, koordynatorów oraz pielęgniarki, analityków, statystyków i innych pracowników zainteresowanych poprawą efektywności funkcjonowania podmiotów leczniczych.

Obecnie trwa proces rekrutacyjny na szkolenia organizowane w poszczególnych województwach: (Małopolska 07.03.2013r., Dolnośląskie 12.03.2013 r., Śląskie 26.03.2013 r.).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.