PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Stypendium za pracę po studiach. Program ma rozwiązać problem braku lekarzy

  • Autor: PAP/AT
  • 23 paź 2019 15:04

Studenci medycyny podpisali umowy stypendialne z przedstawicielami zarządu województwa świętokrzyskiego. Przez dziewięć miesięcy - do czerwca 2020 r. - będą otrzymywali po 2 tys. zł. W zamian za taką pomoc stypendyści zobowiązali się do odbycia - po zakończeniu nauki - stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, prowadzonym przez regionalny samorząd, na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium.

Stypendium za pracę po studiach. Program ma rozwiązać problem braku lekarzy
Stypendia dla przyszłych lekarzy w zamian za podjęcie pracy po studiach. Program stypendialny ma być lekarstwem na braki kadrowe (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • 30 studentów kierunku lekarskiego będzie otrzymywało w obecnym roku akademickim stypendia, w ramach programu samorządu województwa świętokrzyskiego.
  • Wsparcie finansowe zobowiązuje przyszłych lekarzy do odbycia stażu i podjęcia pracy w lecznicach, zarządzanych przez ten samorząd.
  • Jak powiedział przedstawiciel zarządu województwa Marek Bogusławski, nowy program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy.

W środę (23 października) w Kielcach sześcioro pierwszych studentów podpisało umowy stypendialne z przedstawicielami zarządu województwa świętokrzyskiego.

Przez dziewięć miesięcy - do czerwca 2020 r. - młodzi ludzie będą otrzymywali po 2 tys. zł. W zamian za taką pomoc stypendyści zobowiązali się do odbycia - po zakończeniu nauki - stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, prowadzonym przez regionalny samorząd, na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium. Zobowiązanie dotyczy także wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w placówce, w której podejmą zatrudnienie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak powiedział przedstawiciel zarządu województwa Marek Bogusławski, nowy program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy.

Czytaj też: Komunikacja z pacjentem jest istotna. Lekarze powinni uczyć się tego na studiach

"Lekarzy jest coraz mniej, ich struktura wiekowa jest coraz wyższa, pojawiły się deficytowe specjalizacje - gdzie brak lekarzy albo jest niewielkie zatrudnienie. Podjęliśmy wysiłek, aby przyciągnąć przyszłych lekarzy do województwa świętokrzyskiego" - dodał.

Zaznaczył, że w regionie najbardziej potrzebni są m. in.: pediatrzy, chirurdzy dziecięcy, interniści, anestezjolodzy.

Program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy (fot. swietokrzyskie.pro)
Program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy (fot. swietokrzyskie.pro)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stypendium za pracę po studiach. Program ma rozwiązać problem braku lekarzy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA