×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stypendium za pracę po studiach. Program ma rozwiązać problem braku lekarzy

  • Autor: PAP/AT
  • 23 paź 2019 15:04

Studenci medycyny podpisali umowy stypendialne z przedstawicielami zarządu województwa świętokrzyskiego. Przez dziewięć miesięcy - do czerwca 2020 r. - będą otrzymywali po 2 tys. zł. W zamian za taką pomoc stypendyści zobowiązali się do odbycia - po zakończeniu nauki - stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, prowadzonym przez regionalny samorząd, na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium.

Stypendium za pracę po studiach. Program ma rozwiązać problem braku lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • 30 studentów kierunku lekarskiego będzie otrzymywało w obecnym roku akademickim stypendia, w ramach programu samorządu województwa świętokrzyskiego.
  • Wsparcie finansowe zobowiązuje przyszłych lekarzy do odbycia stażu i podjęcia pracy w lecznicach, zarządzanych przez ten samorząd.
  • Jak powiedział przedstawiciel zarządu województwa Marek Bogusławski, nowy program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy.

W środę (23 października) w Kielcach sześcioro pierwszych studentów podpisało umowy stypendialne z przedstawicielami zarządu województwa świętokrzyskiego.

Przez dziewięć miesięcy - do czerwca 2020 r. - młodzi ludzie będą otrzymywali po 2 tys. zł. W zamian za taką pomoc stypendyści zobowiązali się do odbycia - po zakończeniu nauki - stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, prowadzonym przez regionalny samorząd, na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium. Zobowiązanie dotyczy także wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w placówce, w której podejmą zatrudnienie.

Jak powiedział przedstawiciel zarządu województwa Marek Bogusławski, nowy program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy.

Czytaj też: Komunikacja z pacjentem jest istotna. Lekarze powinni uczyć się tego na studiach

"Lekarzy jest coraz mniej, ich struktura wiekowa jest coraz wyższa, pojawiły się deficytowe specjalizacje - gdzie brak lekarzy albo jest niewielkie zatrudnienie. Podjęliśmy wysiłek, aby przyciągnąć przyszłych lekarzy do województwa świętokrzyskiego" - dodał.

Zaznaczył, że w regionie najbardziej potrzebni są m. in.: pediatrzy, chirurdzy dziecięcy, interniści, anestezjolodzy.

Program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy (fot. swietokrzyskie.pro)
Program stypendialny ma pomóc w rozwiązaniu nasilającego się w regionie problemu braku lekarzy (fot. swietokrzyskie.pro)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stypendium za pracę po studiach. Program ma rozwiązać problem braku lekarzy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA