Stypendia i mieszkania dla pielęgniarek? To już się dzieje

Z powodu niedoboru pielęgniarek niektóre szpitale decydują się na dodatkowe zachęty dla białego personelu. Szpital Miejski w Świnoujściu chce zapłacić studentom trzeciego roku licencjatu po 500 zł stypendium i dać mieszkanie służbowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stypendia i mieszkania dla pielęgniarek? To już się dzieje

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

26 mar 2018 19:00


Ministerialny pomysł stypendiów dla młodych pielęgniarek - jak się okazuje - wychodzi naprzeciw propozycjom już składanym absolwentom przez szpitale i samorządy.

Szpital w Świnoujściu postanowił rozwiązać sprawę braków kadrowych, nawiązując współpracę z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak czytamy, szpital chce zapłacić studentom trzeciego roku licencjatu po 500 zł stypendium, a dodatkowo zaoferuje mieszkanie służbowe. Warunek jest jeden: po studiach co najmniej trzy lata pielęgniarki będą u nich pracować. Na razie z propozycji nie skorzystał żaden student.

Z podobną ofertą chce wystartować jedna z niepublicznych szkół na Śląsku, która przygotowuje się do uruchomienia kierunku pielęgniarstwo - informuje "DGP". Placówka weszła we współpracę ze szpitalami, które ufundują stypendia dla studentów. 

Z kolei prezydent Kalisza chce dać służbowe mieszkania pielęgniarkom, które rozpoczną pracę w mieście. Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas przyznaje, że takie pomysły pojawiają się coraz częściej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tomasz 2018-04-11 22:16:25

Chore państwo tylko wyzysk tych ludzi , a można im zapłacić godziwe pieniadze i nie beda wyjeżdzać za granice. Ale moje zdanie sie nie liczy jestem tylko obywatelem 2go sortu z dyplomen inż i podyplomówka z PM za które zapłaciłem z własnych pieniedzy bo chciałem pracować i trzeba było płacić za zaoczne studia . Gdzie jest moja darmowa edukacja zagwarantowana w konstytucji?

Viola 2018-04-04 23:10:06

Ot...i lepiej nie komentować ....bo mogę powiedzieć za dużo. Ale czy TO kogoś obchodzi... w naszej RP. Z przykrością stwierdzam,że zgadzam się z poprzednikiem. Tylko co nam po tym...

Politolog 2018-03-30 17:38:42

Teraz mamy konsekwencje nieodpowiedzialnej Polityki elit politycznych w naszym kraju. 27 lat tak zwanego sukcesu III RP. Okazało się, że Jest bieda , bezrobocie, drożyzna, dziadowskie pensje, dramatycznie niski przyrost naturalny, ponad 2 miliony ludzi na emigracji. Zabraknie pracowników nie tylko w zawodach medycznych ale także: Policjantów, Maszynistów bo fizycznych na budowę już zaczyna brakować. Pozdrawiam.