Dolnośląscy Pracodawcy i lokalna uczelnia z błogosławieństwem władz miasta zainicjowały cykl spotkań dotyczących zapotrzebowania na personel medyczny i jego kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy. Efekt? Nowy kierunek studiów i gwarancje zatrudnienia w Wałbrzychu.

• Statystyki są bardzo niepokojące. Liczba pielęgniarek z roku na rok maleje.
• Przeciwdziałać tym tendencjom ma nowy kierunek - pielęgniarstwo, na studiach licencjackich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.
• Wzmocnienie współpracy wałbrzyskiej uczelni z pracodawcami to efekt spotkań zainicjowanych przez regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.
Z danych Centralnego Rejestru Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu wynika, że pielęgniarek i położnych do 35. roku życia jest zaledwie ok. 170, a tych powyżej 35. roku życia powyżej 5. tysięcy.

Deficyt kadry pielęgniarskiej w regionie impulsem do działań i współpracy
Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, zainicjowali cykl spotkań dotyczących zapotrzebowania na personel medyczny i jego kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy.
Do tej pory odbyły się dwa spotkania. Doświadczeniami w tym obszarze podzielili się z nami m.in.: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Maria Pałeczka, zastępca dyrektora Instytutu Zdrowia PWSZ w Wałbrzychu Violetta Rzepka. Podmioty medyczne regionu wałbrzyskiego, w tym członkowie Dolnośląskich Pracodawców, otwarcie zadeklarowali pomoc w kształceniu praktycznym przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy.


KOMENTARZE (0)