×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Studia pielęgniarskie: Nowy kierunek w Wałbrzychu odpowiedzią na odpływ pielęgniarek w regionie

  • Autor: AW
  • 13 wrz 2017 11:28

Dolnośląscy Pracodawcy i lokalna uczelnia z błogosławieństwem władz miasta zainicjowały cykl spotkań dotyczących zapotrzebowania na personel medyczny i jego kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy. Efekt? Nowy kierunek studiów i gwarancje zatrudnienia w Wałbrzychu.

Studia pielęgniarskie: Nowy kierunek w Wałbrzychu odpowiedzią na odpływ pielęgniarek w regionie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Statystyki są bardzo niepokojące. Liczba pielęgniarek z roku na rok maleje.

• Przeciwdziałać tym tendencjom ma nowy kierunek - pielęgniarstwo, na studiach licencjackich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

• Wzmocnienie współpracy wałbrzyskiej uczelni z pracodawcami to efekt spotkań zainicjowanych przez regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

 

Z danych Centralnego Rejestru Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu wynika, że pielęgniarek i położnych do 35. roku życia jest zaledwie ok. 170, a tych powyżej 35. roku życia powyżej 5. tysięcy.

Deficyt kadry pielęgniarskiej w regionie impulsem do działań i współpracy

Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, zainicjowali cykl spotkań dotyczących zapotrzebowania na personel medyczny i jego kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania. Doświadczeniami w tym obszarze podzielili się z nami m.in.: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Maria Pałeczka, zastępca dyrektora Instytutu Zdrowia PWSZ w Wałbrzychu Violetta Rzepka. Podmioty medyczne regionu wałbrzyskiego, w tym członkowie Dolnośląskich Pracodawców, otwarcie zadeklarowali pomoc w kształceniu praktycznym przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy.

Do tej pory odbyły się już dwa spotkania, na których dyskutowano o coraz trudniejszej sytuacji podmiotów medycznych związanej z deficytem kadry pielęgniarskiej (fot.mat.pras.)
Do tej pory odbyły się już dwa spotkania, na których dyskutowano o coraz trudniejszej sytuacji podmiotów medycznych związanej z deficytem kadry pielęgniarskiej (fot.mat.pras.)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Studia pielęgniarskie: Nowy kierunek w Wałbrzychu odpowiedzią na odpływ pielęgniarek w regionie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA