Strajk, szpital, wynagrodzenia: Kalendarium wydarzeń 13-17 czerwca

Co przyniesie drugi tydzień czerwca na rynku pracy? Dowiemy się m.in. jakie było zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju oraz jakie są oczekiwania pracodawców i studentów w zakresie rekrutacji, staży i praktyk. Natomiast w czwartek (16 czerwca) w Zagłębiowskim Centrum Onkologii - Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się bezterminowy strajk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk, szpital, wynagrodzenia: Kalendarium wydarzeń 13-17 czerwca

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 cze 2016 11:30


W poniedziałek (13 czerwca) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz realizacji programu Rodzina 500 Plus. Udział w spotkaniu weźmie Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W Olsztynie natomiast odbędzie się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W spotkaniu swój udział potwierdził Piotr Duda, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, który przedstawi dotychczasowe doświadczenia w zakresie funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego oraz Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego, w tym ich finansowania oraz współpracy Rady Dialogu Społecznego z WRDS.

Od poniedziałku (13 czerwca) do czwartku (16 czerwca) w Siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku będzie miała miejsce Konferencja Państw Stron Konwencji. Z polskiego ministerstwa pracy do Stanów Zjednoczonych na wydarzenie udadzą się Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu i Renata Szczęch, podsekretarz stanu.

We wtorek (14 czerwca) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. usług publicznych. Spotkaniu będzie przewodniczył Sławomir Broniarz. Jednym z tematów dyskusji będzie poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Tego samego dnia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się spotkanie z udziałem Stanisława Szweda, wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej, dotyczące aktualnej sytuacji na rynku pracy i planowanych działaniach rządu w sprawie promocji zatrudnienia.

Również we wtorek (14 czerwca) wiceminister spotka się w Zielonej Górze z przedstawicielami „Solidarności”.

W drugim dnia tygodnia roboczego obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Polskie prawo przewiduje udogodnienia dla honorowych dawców krwi, m.in. dni wolne od pracy.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj: Dni wolne od pracy i ulgi podatkowe dla osób oddających krew

W środę (15 czerwca) zbierze się sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, która będzie rozpatrywać rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.