Strajk głodowy pielęgniarek w rybnickim szpitalu

23 pielęgniarki zrzeszone w Związku Zawodowym Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu nr 3 w Rybniku w poniedziałek (12 października) rozpoczęły strajk głodowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strajk głodowy pielęgniarek w rybnickim szpitalu

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/Dziennik Zachodni

www.rynekzdrowia.pl

13 paź 2015 9:28


Jak informuje Wiesława Frankowska, przewodnicząca związku zawodowego w WSS nr 3 w Rybniku, mimo strajku głodowego, ze względu na specyfikę pracy i dobro pacjentów, od łóżek chorych pielęgniarki nie odeszły.

Na razie nie ma zagrożenia, ale sytuacja już za 2-3 dni może się drastycznie zmienić. W momencie, gdy pielęgniarki nie będą w stanie asystować w czasie operacji, zakłócona zostanie praca całego bloku operacyjnego, a to może oznaczać także odwoływanie planowych zabiegów.

Konflikt na linii pielęgniarki - dyrekcja szpitala w Rybniku trwa od 2008 roku. Średnie zarobki tych zatrudnionych np. na bloku operacyjnym wahają się od 2100 do 2300 zł brutto. Jak przekonują, roczny kontrakt szpitala opiewa na ponad 100 milionów złotych, a to one wypracowują znaczną jego część.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dudka 2015-10-14 15:39:08

to nie jest szpital w RYBNIKU chodazi mi o zdjęcie