PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Stomatolodzy popełniają coraz więcej błędów w pracy

Rośnie liczba poważnych błędów medycznych w stomatologii, których dentyści mogliby uniknąć. Potrzebne są intensywne działania skoncentrowane na zapobieganiu takim zdarzeniom.

Stomatolodzy popełniają coraz więcej błędów w pracy
Liczba zdarzeń niepożądanych w stomatologii rośnie - mimo wysiłków, by wdrożyć protokoły bezpieczeństwa (fot.pixabay.com)
REKLAMA

Liczba zdarzeń niepożądanych w stomatologii rośnie - mimo wysiłków, by wdrożyć protokoły bezpieczeństwa. O ile w okresie 2015-2016 liczba zdarzeń niepożądanych wyniosła 442 to w 2018-2019 już 496, w tym zabiegi chirurgiczne odpowiednio 179 i 207 przypadków, zaś omyłkowe ekstrakcje 33 i 42 przypadki. Co ciekawe, dr Pemberton wykazał, że większość błędów przy usuwaniu zębów popełniana jest w szpitalach i w przychodniach rejonowych, a nie w osobno funkcjonujących gabinetach stomatologicznych.

- Potrzebne są intensywne działania skoncentrowane na zapobieganiu takim zdarzeniom, stosowanie istniejących metod redukowania ryzyka usunięcia niewłaściwego zęba, napisał dr M.N. Pemberton, z University of Manchester Division of Dentistry, w pracy opublikowanej przez British Journal of Oral and Maxillofacial Surgery, w której analizował ten problem w brytyjskim systemie zdrowia w okresie 2015-2019.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Dentystów nie brakuje. Za dużo miejsc na stomatologię

W międzynarodowym raporcie na temat najczęstszych wpadek dentystów, opisywanym przez InfoDent24.pl w 2018 r. są aż 23 pozycje typowych błędów.

Stomatologia staje się coraz bardziej inwazyjna, a więc i ryzyko narażenia bezpieczeństwa pacjenta - rośnie. Wskutek błędu stomatologa pacjenci najczęściej: doznają urazu, trafiają na ostry dyżur, połykają obce obiekty i mają usuwane niewłaściwe zęby. Raport analizował m.in. dane literaturowe z zakresu podstawowego lecznictwa stomatologicznego, które pojawiły się w okresie od stycznia 1994 r. do stycznia 2015 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Stomatolodzy popełniają coraz więcej błędów w pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2019-09-30 15:59:48

    A może po prostu więcej przypadków jest raportowanych i pacjenci częściej się awanturują ciągając konowała po sądach?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA