PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Staszów: Pielęgniarki wznowiły strajk. Domagają się podwyżek

  • Autor: PAP/AT
  • 5 kwi 2017 12:14

Pielęgniarki i pracownicy diagnostyki szpitala w Staszowie (Świętokrzyskie) wznowili w środę (5 kwietnia) protest, w którym domagają się podwyżek pensji. Powstrzymują się od pracy na dwóch oddziałach lecznicy, w pracowniach diagnostycznych i poradniach.

Staszów: Pielęgniarki wznowiły strajk. Domagają się podwyżek
Strajk jest prowadzony w taki sposób, żeby nie narazić życia i zdrowia pacjentów (zdj. ilustracyjne/fot.ozzpip.pl)
REKLAMA

• Pielęgniarki i pracownicy diagnostyki szpitala w Staszowie wznowiły strajk.

• Domagają się podwyżek pensji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• To kolejny etap protestu, który zaostrzył się ponad tydzień temu.

• Pracownicy powstrzymują się od pracy na dwóch oddziałach lecznicy, w pracowniach diagnostycznych i poradniach.

To kolejny etap protestu, który zaostrzył się ponad tydzień temu. Podczas wtorkowych (4 kwietnia) rozmów z dyrekcją placówki nie doszło do porozumienia ze Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, dlatego pracownicy zdecydowali się na odejście od łóżek pacjentów.

Pracownicy szpitala rozpoczęli "sukcesywną" akcję strajkową. Codziennie przez 24 godziny od pracy będą powstrzymywały się pielęgniarki wyznaczonych oddziałów, według opracowanego harmonogramu.

W środę pracy nie podjęli pracownicy diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej (wykonują tylko zlecenia pilnych badań), pielęgniarki zatrudnione w poradniach specjalistycznych i diagnostycznych oraz pielęgniarki z oddziału internistycznego i z oddziału geriatrycznego szpitala.

Jak podkreśliła szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu Beata Uba, strajk jest prowadzony w taki sposób, żeby nie narazić życia i zdrowia pacjentów.

Na oddziale geriatrycznym jest obecnie hospitalizowanych 23 pacjentów. Wg Uby pracę świadczą tam w środę: pielęgniarka koordynująca, pielęgniarka zatrudniona na 12-godzinny dyżur w ramach umowy-zlecenia, dwie opiekunki medyczne, fizjoterapeutka i trzech lekarzy.

Na oddziale wewnętrznym przebywa 48 pacjentów. Z protestu wyłączono znajdujący się tu poddział intensywnej opieki kardiologicznej, w którym pracują dwie pielęgniarki. W całym oddziale jest także pielęgniarka koordynująca, opiekunka medyczna, fizjoterapeutka i 10 lekarzy.

Pielęgniarki nie świadczą też pracy w poradniach specjalistycznych.

"Zdrowie i życie pacjentów nie jest zagrożone. Wszystkie pielęgniarki są w budynku szpitala, obok gabinetu dyrektora. Gdyby nagle pojawiła się potrzeba zwiększenia personelu na oddziałach, wrócą do pracy. Podobnie, jeśli do poradni trafiałby pacjent wymagający udzielenia natychmiastowej pomocy - personel wróci do danej poradni" - przekonywała Uba.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Staszów: Pielęgniarki wznowiły strajk. Domagają się podwyżek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA