Starosta nagrodził dyrektorkę wadowickiego szpitala

Władze powiatu zdecydowały, że dyrektor szpitala w Wadowicach dostanie 10 tysięcy złotych nagrody. Nie wszyscy radni akceptują takie wydatki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Starosta nagrodził dyrektorkę wadowickiego szpitala

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd Prasy/Dziennik Polski/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

23 wrz 2013 11:24


Jacek Jończyk, starosta powiatowy w uzasadnieniu swojej decyzji przyznał, że zadłużenie szpitala zmniejszyło się, a dyrektorka Urszula Lasa świetnie sobie radzi jak również poprawiła się opieka nad chorym.

Podkreślił również, że dyrektor placówki od momentu zatrudnienia nie miała takiej nagrody, podczas gdy inni pracownicy otrzymywali je w ostatnim roku.

Jak przekonuje starosta, pieniądze na nagrodę pochodzą z budżetu ZZOZ (wynosi on ok. 50 mln zł), czyli z tego, co dał Narodowy Fundusz Zdrowia, i starostwa to nie będzie nic kosztować.

Wynagrodzenia w jednostlach podległych starostwu są obserwowane przez radych. Stąd publiczna wymiana zdań na ten temat na łamach Dziennika Polskiego.

Radni i mieszkańcy powiatu przeciwni „wyrzucaniu pieniędzy" podkreślają, że pieniądze z NFZ przeznaczane są głównie na zakup leków i leczenie, a szpital wykonuje za nie tylko drobne remonty na starych oddziałach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.