PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Stan zagrożenia epidemicznego będzie przedłużony do 30 września

  • Autor: PAP/JP
  • 29 sie 2022 15:09

Przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego do 30 września przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, skierowany w poniedziałek do podpisu premiera.

Stan zagrożenia epidemicznego będzie przedłużony do 30 września
Projekt przewiduje przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego o miesiąc - z 31 sierpnia do 30 września (fot. Onder Ortel/Unsplash)
REKLAMA

Opublikowany w poniedziałek w RCL projekt przewiduje przedłużenie stanu zagrożenia epidemicznego o miesiąc - z 31 sierpnia do 30 września br.

Pozostałe zmiany dotyczą przywrócenia obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na papierze, w terminie 14 dni roboczych od wpisania na listę oczekujących na świadczenie szpitalne lub ambulatoryjne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przewidziano także wprowadzenie regulacji mówiącej, że wniosek o przywrócenie na listę oczekujących na świadczenie szpitalne lub ambulatoryjne, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę, bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej.

Rozporządzenie ma wejść w życie 31 sierpnia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stan zagrożenia epidemicznego będzie przedłużony do 30 września

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA