Spotkanie OZZL z Kempą w sprawie płac: Uzyskaliśmy zapewnienie o spotkaniu z Beatą Szydło

• 11 lipca w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialogu w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli OZZL z Beatą Kempą, szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
• Rozmowy dotyczyły płac w ochronie zdrowia.
• Nie było żadnych konkretów - ocenił Krzysztof Bukiel, szef OZZL.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spotkanie OZZL z Kempą w sprawie płac: Uzyskaliśmy zapewnienie o spotkaniu z Beatą Szydło

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/AT

www.rynekzdrowia.pl

12 lip 2016 8:27


Celem spotkania było doprowadzenie do rozwiązania problemu niskich płac w ochronie zdrowia. Spotkanie odbyło się na zaproszenie minister Kempy, po skardze przewodniczącego ZK Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy na temat tego, że listy kierowane przez związki zawodowe do premier nie trafiają do adresatki, lecz są przekazywane przez szefową Kancelarii PRM ministrowi zdrowia.

W ocenie związkowców uniemożliwia to nawiązanie konstruktywnego dialogu pracowników medycznych z rządem w sprawie rozwiązania problemu niskich płac

- Na spotkaniu padły, jak zwykle obietnice, że rząd się będzie starał, że powoli uda się doprowadzić do spełnienia naszych postulatów. Nie było jednak żadnych konkretów. Uzyskaliśmy jedynie zapewnienie, że może dojść do spotkania z panią premier Szydło - podkreślił Bukiel.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Hipokrates 2016-07-14 19:19:18

Jęczą, że mają niskie płace w szpitalach, a sami wspierają konkurencję pracując u konkurencji na godziny. Tylko zakaz konkurencji lub wzięcie lekarzy w kamasze może rozwiązać patologię w systemie zdrowia.