×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Sport opłaca się firmom, ale czy dobrze w niego inwestują?

Sportowy duch wychodzi firmom na zdrowie. Nic dziwnego, że jednym z najpopularniejszych benefitów, które firmy oferują pracownikom, są karnety sportowe. Czy ci jednak faktycznie z nich korzystają?

Sport opłaca się firmom, ale czy dobrze w niego inwestują?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Obecnie ponad 12 tys. firm i instytucji umożliwia pracownikom dostęp do Programu MultiSport – mówi Robert Moreń, dyrektor ds. komunikacji w Benefit Systems.
 • Nic dziwnego – pracodawcy dostrzegają w tym same korzyści. Badania pokazują, że aktywny fizycznie pracownik jest bardziej wydajny – średnio o 5 godzin tygodniowo – od tego, który nie rusza się wcale.
 • Istnieje również korelacja między tym, czy prezes jest fit, a wartością firmy.
 • Należy jednak zastanowić się, jak mądrze promować sport w firmie, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Plusów wynikających z aktywności fizycznej pracowników jest wiele. Eksperci podkreślają, że aktywność fizyczna przede wszystkim wpływa na wydajność pracownika, ale obniża też ryzyko zachorowań, a tym samym liczbę absencji w firmie z powodu chorób.

- Z opublikowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wyników badania dotyczącego aktywności fizycznej wynika, że gdyby tylko połowa nieaktywnych Polaków, czyli ok. 30 proc. całej populacji, podjęła aktywność fizyczną, to w skali roku liczba zawałów spadłaby o 11 tys., liczba zgonów ogółem o 25 tys., a absencja pracownicza zmniejszyłaby się o 6 proc., co oznaczałoby oszczędności w skali kraju na poziomie aż 3 mld zł – mówi Robert Moreń, dyrektor ds. komunikacji w Benefit Systems.

- Według naszych badań 83 proc. pracodawców uważa, że dbanie o aktywność i zdrowie pracowników buduje atrakcyjność ich firmy. Niejako przy okazji systematyczna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca o 30-50 proc., a także o 30 proc. poziom umieralności ogólnej – dodaje.

Badania dowodzą, że istnieje korelacja między tym, czy prezes jest fit, a wartością firmy (Fot. Pixabay)
Badania dowodzą, że istnieje korelacja między tym, czy prezes jest fit, a wartością firmy (Fot. Pixabay)

Poza tym jest wiele rzeczy, które możemy przenosić ze sportu do biznesu – sport uczy wytrwałości, determinacji, osiągania celów, zdrowej rywalizacji, ale również gry zespołowej. Nie tylko kandydaci do pracy uprawiający sport są lepiej postrzegani przez pracodawców, ale i sami prezesi firm podnoszą wartość swoich organizacji, jeśli są aktywni.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Sport opłaca się firmom, ale czy dobrze w niego inwestują?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Bartosz 2018-02-06 18:53:23

  Fajnie brzmi taka aktywność w gronie pracowników jest jednak sporo argumentów, które przemawiają przeciwko. Jak już kolega wspomniał nie każdy jest zachwycony widząc swoich współpracowników po pracy. Ze względu na tempo życia ciężko znaleźć godziny, które by wszystkim odpowiadały. No i oczywiście nie każdy lubi sport, a jeśli lubi to nie musi być to sport zespołowy. Jeśli już chcemy umacniać zespół to niezłym pomysłem jest wyjście na wspólny obiad/ kolację czy "na piwo". Zawsze jak mieliśmy jakieś pieniądze na ten cel to tym się kończyło, bo ciężko było znaleźć inny pomysł dla 7 osób, który wszystkim by odpowiadał. Nie mówię oczywiście, że aktywności sportowe są złe. Po prostu można nie trafić do wszystkich.

 • Zeghar 2018-02-06 16:26:41

  @Filip Sorry, ale ja wolę pójść sobie spokojnie do wybranej siłowni czy na saunę niż być zmuszonym oglądać gęby niektórych współpracowników.

 • No 2018-02-06 09:30:08

  W wałbrzyskiej Toyocie są organizowane "Toyota maraton". Ciekawe przedsięwzięcie, ludzie sobie chwalą z tego co widzę i słyszę :)

 • Filip 2018-02-06 09:12:46

  Zamiast karnetów multisport (indywidualny benefit) lepiej inwestować w aktywności sportowe, ktore integrują pracowników firmy, czyli gry zespołowe, jakieś turnieje sportowe, piłka nożna, siatkówka, w Krakowie np. Biznes Liga

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA